Як швидко впоратися зі стресом у критичній ситуації. Поради психолога
Як зазначив психолог, атаки 10 жовтня здійняли нову хвилю вже знайомих українцям відчуттів: переляку, паніки, але вже з розумінням того, що сталося, і більшою моральною підготовкою.
Щоб легше долати стреси, потрібно відновлювати свій робочий режим, сон і відпочинок. Життя в постійному стресі та страху негативно позначається на психіці людини.
"Тим, хто опинився в епіцентрі вибухів, варто пам'ятати, що перший та основний інстинкт – збереження життя", – зазначив Чабан.
Психолог порадив у разі, якщо під час повітряної тривоги людина перебуває одна і її охопила паніка, зосередитися на своєму диханні. Це допоможе уникнути панічної атаки.
На думку Чабана, позитивно на психіку впливає спів. Саме тому люди у київському метро під час обстрілу столиці 10 жовтня усі разом співали. Кияни налаштувалися на одну емоційну хвилю і це допомогло їм зберегти внутрішню стабільність.
"Якщо вам зле – співайте, краще хором. І що вам гірше, то голосніше. Це миттєво об'єднує людей, а відчуття, коли ти розділяєш тривогу серед інших і відчуваєш, що ви як єдиний організм, – це вже лікувальний фактор", – заявив психолог.