Як тренувати пам'ять
Щоб легше запам'ятовувати великі обсяги інформації, потрібно застосовувати спеціальні техніки та методи, а також налагодити розпорядок життя.
Якщо вам необхідно запам'ятати конкретну певну інформацію і ви знаєте: зараз пролунає важливе, сконцентруйтеся на самому завданні запам'ятовування. Проговоріть про себе те, що щойно дізналися чи почули.
Вибудовуйте образи. Якщо необхідно запам'ятати великий обсяг інформації, розділіть його на частини. Кожну з них "прив'яжіть" до якогось уявного символу або образу. Це може бути що завгодно: місто, тварина, буква алфавіту. Образ можна зробити динамічним: наприклад, інформація про бізнес-розвиток може асоціюватися з механізмом годинника.
Намагайтеся відразу ж систематизувати нову інформацію. Можливо, із цієї тематики у вас уже є певні знання. Спробуйте прив'язати нові факти до того, про що ви вже обізнані.
Тренуйтеся в побуті. Під час походу по магазинах можете сфотографувати цінники товарів і водночас спробувати їх запам'ятати. А прийшовши додому, запишіть на аркуші все, що пам'ятаєте. Пізніше звірте зі знімками в телефоні.
Вивчайте мови. А краще відразу кілька. Так виробляється вміння систематизувати інформацію. Корисно запам'ятовувати переклад одного слова на кілька мов одразу.
Ефективним методом запам'ятовування є записування від руки. У такий спосіб вмикається візуальна пам'ять і відкладаються спогади про сам процес записування. Корисно промовляти запам'ятовувану інформацію вголос. В ідеалі – знайти слухача. Якщо це неможливо, можна його уявити.
Важливо дотримуватися режиму дня й унеможливити недосипання. Необхідно розділяти роботу, навчання й відпочинок. У певний час ви маєте розслаблятися повністю, щоб мозок міг перезавантажитися.
У раціон варто додавати рослинні жири, особливо у вигляді горіхів, віддавати перевагу жирній рибі, а не м'ясу, тим більше червоному, пити щонайменше два літри води на добу і не переїдати.