Поради щодо вибору КАСКО для автомобіля Актуально

Обов'язково вивчіть та проаналізуйте умови страхування
Фото: alfaic.ua
Сьогодні практично всі автовласники згодні з тим, що страхування автомобіля – корисна необхідність, а не зайві витрати. Якщо ще кілька років тому обов'язку страхувати транспортний засіб багато хто намагався уникнути, то зараз власники ТЗ дедалі частіше використовують не одну страховку, а одразу кілька. Популярна комбінація – обов'язковий поліс ОСАЦВ та добровільне – страховка КАСКО від Альфа Страхування.

Основна причина оформлення КАСКО – бажання максимально захистити автомобіль. Цей поліс дає можливість отримати страхові виплати у величезній кількості випадків. До переліку занесено виплати в разі:

  • ДТП, незалежно від ступеня провини автовласника;

  • викрадення, крадіжки;

  • ушкоджень унаслідок стихійних лих;

  • ушкоджень унаслідок неправомірних дій третіх осіб тощо.

Будь-яка неприємна ситуація, що трапилася з авто, може стати причиною отримання компенсації за КАСКО. Але лише в тому випадку, якщо умови договору дібрано правильно.

КАСКО – страховка, яка передбачає вибір страхувальником усіх пунктів договору. Ураховуючи чималу вартість послуги, підходити до складання страхової угоди треба дуже уважно.

Як не зробити помилки під час вибору КАСКО

Будь-яка страхова компанія Альфа Страхування запропонує вам спочатку ознайомитися з усіма можливими варіантами страхування. Для максимального захисту авто треба вибрати повний поліс КАСКО. Єдиний його недолік – висока ціна. Саме вона найчастіше стає причиною того, що автомобілісти вносять зміни до стандартної форми і складають договір індивідуально.

Якщо ви купуєте авто у кредит, варіантів щодо КАСКО не буде – ви оформляєте повний поліс за умовами кредитування. Якщо автомобіль не в заставі, то застрахувати його можна "на власний смак".

Насамперед гранично уважно оцініть усі реальні ризики. Подумайте про доцільність занесення того чи іншого пункту до договору. Наприклад, ризик викрадення прагне до нуля, якщо ви не залишаєте авто без нагляду, на ніч відправляєте на стоянку, що охороняється, або в гараж, удень тримаєте на закритому паркінгу тощо. Якщо ж ваше авто належить до категорії тих, що часто викрадають (статистику легко можна знайти в інтернеті), ночує на вулиці і часто залишається без нагляду – від викрадення його треба застрахувати.

Такий аналіз проведіть і щодо інших ризиків. Наприклад, ДТП: урахуйте ваш стаж і досвід водіння, специфіку трафіку в районах, які часто відвідують, частоту експлуатації ТЗ.

Не варто відмовлятися від можливості отримати компенсацію в разі завдання пошкоджень третіми особами або внаслідок стихійних лих. Ці обставини не залежать від вас, і краще мати страховку в разі виникнення непередбаченої ситуації.

Окрім ризиків, обов'язково вивчіть та проаналізуйте умови страхування. КАСКО можна купити, відразу внісши оплату за повною вартістю або на виплат. Важливий нюанс – наявність та розмір франшизи (тієї частини коштів, які має виплатити в разі настання страхового випадку сам власник авто).

Далеко не всі страхові компанії працюють зі страхуванням ТЗ, що працюють у таксі або зазнають інтенсивної експлуатації в інший спосіб. Обов'язково уточніть у страхувальника, чи маєте ви можливість укласти договір за наявності таких обставин.