Чи закінчиться війна цьогоріч, чого чекати Україні від Трампа, навіщо Маску політика. Інтерв'ю Гордона з Каспаровим. Трансляція
На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з російським шахістом і політиком, який живе у США, 13-м чемпіоном світу із шахів Гаррі Каспаровим.
Під час інтерв'ю засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон і Каспаров обговорили:
- президентські вибори у США й те, чому програла Камала Гарріс;
- чого Україні чекати від адміністрації наступного президента Америки Дональда Трампа;
- участь американського мільярдера Ілона Маска в кампанії Трампа й чим закінчиться його нинішній похід у політику;
- кандидатів на найвищі державні пости у США, котрих висунув Трамп, і скандали, у які вони потрапляли;
- дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца нелегітимному президенту РФ Володимирові Путіну;
- останній масований ракетно-дроновий обстріл України Росією і те, який сигнал Кремль надсилає за його допомогою світу;
- чи можуть США за Трампа наростити видобуток нафти, що знизить світові ціни на неї й ударить по Росії;
- марш російської опозиції в Берліні.
"Байденівська адміністрація – це повільна смерть України від раку. За Трампа, звісно, і швидкий інфаркт може бути, але, імовірно, і стентування встигнуть зробити... Фактично адміністрація Байдена зрадила Україну. За Трампа з'являється шанс, що все змінюватиметься. Думаю, гірше, ніж є зараз, не буде, – сказав в інтерв'ю Каспаров. – Думаю, Трамп уже зрозумів, що не зможе швидко закінчити війну – у цій війні немає трампівського компромісу, тому що Путіну потрібна вся Україна. Трамп не може на це погодитися".
Каспаров народився 1963 року в Баку (Азербайджан). 1986 року закінчив педагогічний інститут іноземних мов в Азербайджані. Під час вірменського погрому в Баку 1990 року разом із сім'єю переїхав у Москву.
Займатися шахами почав у сім років. 1980 року став наймолодшим у світі гросмейстером. 1981 року здобув звання чемпіона СРСР із шахів. 1985 року став 13-м чемпіоном світу із шахів. Каспаров п'ять разів захищав звання чемпіона світу, зокрема в матчах проти головного суперника Анатолія Карпова, проте втратив його, зазнавши поразки від Володимира Крамника 2000 року. 2005 року завершив спортивну кар'єру, присвятивши себе літературній і політичній діяльності.
Автор кількох книжок, серед яких серія "Мої великі попередники", яка складається з докладних біографій і аналізу партій видатних шахістів минулого, "Зима наближається: Чому Володимира Путіна й ворогів вільного світу потрібно зупинити", "Людина і комп'ютер. Погляд у майбутнє".
З початку 1990-х бере активну участь у політичному житті Росії. Є одним із лідерів російської опозиції, багато років критикує політику Путіна. Бере участь у низці опозиційних рухів, зокрема, є співзасновником Форуму вільної Росії.
2013 року, побоюючись політичного переслідування, із сім'єю переїхав жити у США.