Київський безпековий форум провів дискусію про ймовірний вступ України до Євросоюзу. Трансляція
- заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк;
- віцепрем'єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина;
- голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе;
- старший аналітик Центру безпеки "Європейські цінності" у Празі, колишній представник делегації Євросоюзу у Києві Давид Стулік;
- Арсеній Яценюк;
- директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський.
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.
Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС. Потім відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, на якому ухвалили рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.
Засідання Європейської ради, на якому ухвалюватимуть рішення про статус України, відбудеться у червні.
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що не знає жодної країни, яка відкрито виступала б проти надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Проте прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі сказав 31 травня, що майже всі головні держави ЄС, окрім Італії, виступають проти кандидатства України на членство у ЄС.
Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що Єврокомісія підготує висновок для Європейської ради за заявкою України "дуже швидко".
ЗМІ писали, що Франція, Нідерланди та Австрія є противниками надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі у червні.