Жінка на війні, смерть, сльози, бруд, кров. Інтерв'ю Бацман із заступницею командира батальйону "Карпатська Січ" Чашкою. Трансляція
Під час інтерв'ю Чашка говорила про те, чому, будучи мамою трьох дітей, пішла добровольцем на фронт, як складаються стосунки з дітьми, як потрапила до батальйону "Карпатська Січ" і стала заступницею командира. "Юридично я могла не піти на війну, але як у громадянина, націоналіста та офіцера запасу – у мене не було вибору", – повідомила Чашка.
Вона також розповіла про мотивацію українських бійців, гумор в окопах та романтичні стосунки на фронті. Про те, через які випробування доводиться проходити жінкам, котрі захищають Україну зі зброєю в руках. Про звичаї росіян і те, як українці ставляться до орків насправді, як допомагають ЗСУ жителі Харківської області, як війна перетворила українців на "яскраво виражених патріотів та націоналістів". Про героїчні вчинки, загибель героїв і помсту.
"Перемога – це збереження нації. Або ми – їх, або вони – нас. Ми маємо боротися до того моменту, коли Росія трісне по швах і розлетиться", – заявила Чашка. Вона наголосила, що війна закінчиться, коли буде відновлено кордони 1991 року. Про жодні напівзаходи мови не може бути.
Марія Чашка народилася 23 листопада 1975 року в Тернополі. Здобула вищу освіту за спеціальністю вчитель української мови та літератури, а потім – ступінь магістра державного управління. Була директоркою Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі. Її обирали депутаткою Тернопільської обласної ради від ВО "Свобода".
Із 2015 року проходила військову службу в добровольчому підрозділі та Збройних силах України. 2016 року пройшла підвищення кваліфікації в Академії Сухопутних військ України, служила заступницею командира зведеної штурмової роти, брала участь у бойових діях у зоні проведення АТО.