Експерт стверджує, що Омелян готує до передавання туркам у концесію аеропорти Бориспіль і Львів

Аеропорт Бориспіль можуть здати в концесію туркам, стверджує Дубінський
Фото: EPA (архів)

Журналіст, експерт Олександр Дубінський упевнений, що необхідності здавати аеропорти Бориспіль і Львів у концесію немає.

Міністерство інфраструктури України на чолі з Володимиром Омеляном веде переговори з турецькими компаніями про передавання їм у концесію аеропортів Бориспіль і Львів. Таку думку висловив у Facebook журналіст, експерт Олександр Дубінський.

"Міністр інфраструктури Омелян готується до дембельского акорду перед відставкою. За даними сайта dubinsky.pro, він веде переговори з турками про передавання їм у концесію аеропортів Бориспіль і Львів. Та проблема в тому, що в концесію зазвичай віддають аеропорти, які потребують серйозних інвестицій в інфраструктуру, але ні в аеропорту Бориспіль, ні в аеропорту Львів таких потреб немає", – написав він.

Журналіст зазначив, що на сьогодні аеропорт Бориспіль є прибутковим і демонструє гарні фінансові результати.

"Він входить до десятка держпідприємств із найбільшою валютною виручкою. У чому ж сенс концесії і чому в Омеляна так завзято спростовують переговори з турками? Мої джерела стверджують, що в цьому випадку йдеться про корупційну оборудку, у якій міністр Омелян отримує гроші, а турки – можливість замкнути на свій основний хаб Ататюрк більшу частину пасажиропотоку Борисполя (зараз це 8,5 млн осіб на рік)", – заявив експерт.

За даними EUReporter, під час відпустки в серпні міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів із представниками турецької авіаційної індустрії закриті переговори щодо планів експансії на український ринок.

На зустрічі були присутні заступник голови компанії TAV Airports – керівної компанії аеропорту імені Ататюрка Антонін Беєрієр, генеральний директор авіакомпанії Atlas Global Орхан Джошкун, а також заступник голови правління компанії Turkish Airlines Білал Екші, з'ясувало видання.

Джерела, наближені до одного з учасників зустрічі, заявляють, що на зустрічі обговорювали питання спільних проектів на території України, передусім – у сфері транспортної інфраструктури, для реалізації яких інвесторам необхідно спиратися на підтримку профільного міністерства. Серед інших питань – сприяння розширенню присутності на українському авіаринку турецьких авіаперевізників, зокрема Atlas Global, що має стати своєрідною компенсацією в громадській думці після провалу переговорів з ірландським лоукостером Ryanair, а також перенаправити транзитні потоки в турецький аеропорт імені Ататюрка.

У Мінінфраструктури спростовували факт зустрічі міністра Володимира Омеляна з представниками турецького авіабізнесу.

Стамбульський аеропорт імені Ататюрка є третім у Європі за кількістю обслужених пасажирів. Згідно з оприлюдненими планами, до кінця 2017 року він прийме приблизно 90 млн осіб. Пасажиропотік у Борисполі у 2016 році – близько 7 млн осіб.