"Метінвест" спрямував 8,4 млрд грн на допомогу цивільним і силам оборони

За три роки повномасштабного вторгнення група "Метінвест" спрямувала на допомогу Україні та її громадянам 8,4 млрд грн. Із них 4,4 млрд грн – на потреби армії, у межах мілітарної ініціативи "Сталевий фронт". Про це йдеться у звіті компанії на сайті.
За час війни компанія стала одним із найбільших донорів ЗСУ серед приватних бізнесів. Одна з найважливіших розробок "Метінвесту" – спеціальні мобільні укриття, котрі одночасно слугують бійцям і захистом від ворожого вогню, і польовим житлом. На їхній основі збудовано перший в Україні підземний шпиталь, який урятував життя вже понад 1 тис. українських воїнів.
Компанія також опанувала виробництво захисних металевих екранів для військової техніки, щитів для екіпажів ЗРК Patriot і протимінних тралів. Сталь "Метінвесту" також використовують для виготовлення пластин для бронежилетів, "ловців "Ланцетів", протитанкових їжаків, мінібастіонів і мобільних автомобілів-багі.
Окрім власного виробництва, "Метінвест" спрямовує ресурси на закупівлю обладнання, амуніції й техніки для фронту. Військові отримали приблизно 7,7 тис. розвідувальних дронів, 2 тис. тепловізорів, 2 тис. одиниць високоточної оптики спостереження, 450 систем резервного живлення, 875 одиниць комунікаційного обладнання, 650 автомобілів, зокрема й "швидких", а для їх заправлення – 1,5 млн л пального. Компанія передала армії 31,5 тис. аптечок і турнікетів, а також спрямувала на розвиток тактичної медицини в Україні у співпраці з благодійним фондом PULSE понад 25 млн грн.
"Із першого дня повномасштабного вторгнення ми продовжуємо боротьбу за Україну. Попри виклики воєнного часу, "Метінвест" зміг не лише вистояти, а й зберегти статус лідера з експорту, опори держави й одного з найбільших донорів ЗСУ. Усіх нас єднає спільна мета – наближати перемогу, а після неї – стати фундаментом для повоєнної відбудови", – сказав генеральный директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.
Значні зусилля компанія також вкладає в підтримку ветеранів. Службу в силах оборони України проходить понад 8 тис. співробітників "Метінвесту". Компанія підтримує їх на етапі мобілізації та під час перебування у війську, допомагаючи закривати основні потреби в амуніції, техніці, речах, повідомили в "Метінвесті". Після повернення з фронту забезпечують умови для комфортної адаптації ветеранів до цивільного життя, зокрема – безплатне перенавчання, підвищення кваліфікації, фізичну і психологічну реабілітацію коштом компанії.
На початку повномасштабного вторгнення "Метінвест" запустив роботу гуманітарного проєкту "Рятуємо життя", який уже допоміг приблизно 516 тис. мирних українців. Завдяки донорам і партнерам в Україну доправили приблизно 4,2 тис. тонн продуктів, засобів особистої гігієни й речей першої потреби. Лікарні забезпечили медикаментами й обладнанням на 9,5 млн грн. Серед важливих напрямів – фізичне і психологічне відновлення військовослужбовців та мирних жителів і програма протезування, за якою допомогу надали майже 140 захисникам і цивільним українцям.
Контекст:
2025 року компанія "Метінвест" планує спрямувати майже 5,7 млрд грн на розвиток криворізьких гірничо-збагачувальних комбінатів. Ще 2,5 млрд грн становитимуть інвестиції у виробництво "Каметсталі". Це рекордна сума за останні роки, значну частину якої спрямують на підтримання працездатності основного обладнання й технологічних процесів для стабільного випуску продукції підприємства.
2024 року "Метінвест" переказав до бюджетів усіх рівнів в Україні 19,8 млрд грн, що становить 61% від загального обсягу відрахувань металургійних підприємств держави. Це робить компанію найбільшим платником податків ГМК.