"Метінвест" створив бронезахист для ЗРК Patriot
"Метінвест" у межах ініціативи "Сталевий фронт" налагодив виробництво захисних панцирів для ЗРК Patriot. Про це компанія повідомила на своєму сайті.
Компанія вже виробляє сталеві екрани для основних вітчизняних танків Т-64 й Т-72, американських танків M1 Abrams і БМП Bradley, а також готується інтегрувати їх на різні модифікації Leopard 2. Сили оборони отримали понад 300 таких екранів. "Метінвест" повідомив, що новою розробкою став захист для американських ЗРК Patriot, які захищають небо над Україною.
"Захисники неба теж потребують надійного захисту. Оскільки це один із головних напрямів ініціативи "Сталевий фронт", у якому ми маємо великий досвід, не дивно, що саме нам довірили таку відповідальну місію. За півтора місяця ми з нуля створили проєкт і за кресленнями виготовили з української бронесталі "Метінвесту" щит для екіпажу ЗРК Patriot, який гарантує захист від уламкових уражень як оборонцям, так і комплексу керування системою ППО", – зазначив керівник напряму сталевого виробництва "Метінвесту" для потреб української армії, операційний директор групи "Метінвест" Олександр Мироненко.
Він розказав, що новий виріб – це бронепанцир для мозкового центру ЗРК Patriot, модуля управління комплексом MIM-104, який керує системою протиповітряної оборони від уламкових уражень. Бронепанцир виготовили зі сталі марки 30ХН2МА, котра має підвищені властивості зносостійкості, міцності, в'язкості та опору до механічних навантажень. Панцир складається з майже 200 елементів – пластин броньованої сталі завтовшки до 8 мм, які захищають центр управління комплексом ППО. Загальна вага панцира перевищує 2,6 тонни, проте ніяк не впливає на функціональність чи мобільність комплексу.
Над створенням панцира для ЗРК Patriot працювала команда проєктних інженерів, які курували роботу токарів, слюсарів, механозбірників та електрогазозварювальників, поінформував "Метінвест".
У повідомленні компанії наведено інформацію про систему Patriot – зенітний ракетний комплекс, серцевиною якого є радар AN/MPQ-53 Patriot, іменем якого названо увесь комплекс. Це багатоцільова радіолокаційна станція з пасивною фазованою антенною решіткою, котра працює в G або H-діапазонах. Patriot використовує передові ракети-перехоплювачі з повітря та високоефективні радіолокаційні системи. Максимальна дальність виявлення повітряних цілей становить 170 км.
Контекст:
Ініціатива "Сталевий фронт" підтримує українську армію з перших днів повномасштабного вторгнення. Серед проєктів – виробництво сталевих "криївок" для укриття військових, захисних екранів для бронетехніки і протимінних тралів. Загалом на потреби армії й гуманітарні цілі Рінат Ахметов уже спрямував понад 10,6 млрд грн.