Підвищення тарифу на транспортування газу призведе до закриття підприємств – експерт

Підвищення тарифів на газ може негативно вплинути на промисловість, вважає експерт
Фото: depositphotos.com

Підвищення тарифу на транспортування газу, яке ініціює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), призведе до падіння обсягів виробництва та закриття підприємств. Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, пише УНІАН.

"У нас триває ситуація, коли тарифи держмонополій, які мають встановлюватися незалежним органом, заангажовано і не є економічно необґрунтованими. Наслідки для всієї української економіки будуть критичними, і це стосується не лише нашої галузі, адже газ споживає вся економіка", – зауважив Каленков.

За його словами, всередині країни підвищення тарифу на газ призведе до зростання інфляції. Для експортних товарів це загрожує втратою конкурентоздатності на світових ринках, що призведе до скорочення обсягів виробництва та падіння надходжень до бюджету.

"Економіка перебуває у воєнному стані. Ситуація погіршилася дуже критично. Тому нове підвищення тарифу призведе до того, що почнуть скорочуватися обсяги виробництва, про що багато підприємств уже відкрито заявляють. Зроблено буде менше, електрики використано менше, податкових надходжень – менше. Тому я сподіваюся, що це питання буде обговорюватися на нормальному професійному рівні, і це рішення не буде ухвалено", – підкреслив Каленков.

Він нагадав, що в Україні багато підприємств уже опинилися на межі закриття, і подальші підвищення тарифів, які ініціюють державні монополісти, цю ситуацію загострять ще більше.

"Багато підприємств перебувають на межі зупинки. Тому будь-яке підвищення тарифів, яке призведе до здорожчання собівартості, призведе до того, що ці підприємства будуть закриватися. Для економіки України це буде дуже негативний ефект", – підсумував експерт.

Контекст:

Федерація роботодавців України (ФРУ) 4 грудня заявила, що підвищення тарифу на транспортування газу на 305% матиме катастрофічні наслідки для економіки та призведе до хвилі звільнень виробників.

На думку ФРУ, оптимізація видатків на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб, а також аудит компанії для виявлення й усунення збиткових операцій дадуть змогу втримати тариф на транспортування газу на нинішньому рівні.