"Зелена" генерація дасть змогу зробити українську енергосистему стійкішою – гендиректор ДТЕК Тімченко

CEO ДТЕК написав про важливість "зеленої" енергетики в українській енергосистемі
Фото: depositphotos.com

"Зелена" енергетика сприятиме забезпеченню стабільності української енергосистеми на тлі російських атак. Про це написав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко у своїй колонці для Всесвітнього економічного форуму.

"Прогрес України у сфері відновлюваної енергетики виділяється на тлі війни й нестабільності. Це не просто слідування глобальному тренду – це рятівне коло для майбутнього країни. У той час, як ми відновлюємо і боремося за нашу енергетичну безпеку, відновлювана енергетика пропонує шлях до більш потужної, стійкої енергетичної системи, менш уразливої до атак", – написав він.

Тімченко розповів, що після втрати 500 МВт вітроенергетичних потужностей через вторгнення Росії 2014 року ДТЕК подвоїв інвестиції у поновну енергетику й інвестував у неї €1,4 млрд. Компанія побудувала Тилігульську ВЕС за 100 км від лінії фронту й у майбутньому планує збільшити потужності цієї електростанції до 500 МВт.

Контекст:

ДТЕК планує побудувати Полтавську ВЕС потужністю 650 МВт.

22 травня 2023 року ДТЕК ввів в експлуатацію першу чергу Тилігульської ВЕС, яка розташована в Миколаївській області. У майбутньому вона має стати найбільшою у Східній Європі із загальною потужністю 500 МВт, прогнозують у компанії. Це перша у світі вітроелектростанція, побудована під час війни, зазначали у пресслужбі ДТЕК.