Активістка Джапарова спростувала інформацію ЗМІ про слова Помпео щодо Криму
НВ із посиланням на джерело повідомило: держсекретар США Майк Помпео заявив, що "Крим утрачений". Присутня на зустрічі колишня перша заступниця міністра інформполітики України Еміне Джапарова стверджує, що від Помпео "не лунали ті слова".
Державний секретар США Майк Помпео в Києві не говорив, що "Крим утрачений", як про це написало видання НВ. Про це 4 лютого заявила у Facebook колишня перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, присутня на зустрічі з держсекретарем.
"Як учасник зустрічі маю наголосити, що... від нього не лунали ті слова, які наводять ЗМІ. Так само для мене є загадкою, хто був тим "джерелом" інформації для медіа. Правдою є те, що спершу заговорили про Крим за моєї ініціативи", – написала вона.
За словами кримської активістки, НВ не зв'язувалося з нею, щоб одержати коментар щодо цього питання.
"Прохання також до колег-журналістів звертатися до посольства США в Україні для отримання інформації щодо слів Помпео про Крим. Не вважаю етичним коментувати або передавати його цитату зі свого боку", – підкреслила Джапарова.
В іншому пості вона написала: "Офіційна позиція США є чіткою, багато разів артикульованою на різних рівнях та зафіксованою в багатьох міжнародних документах, зокрема й у декларації Помпео, за що дякувала під час зустрічі. Жодним чином ця позиція не змінилася попри спроби російської пропаганди видавати бажане за дійсне".
4 лютого НВ із посиланням на одного з учасників зустрічі з Помпео в Києві повідомило, що держсекретар США заявив, що "Крим утрачений". "Світові гравці це розуміють. Україна віддала Крим, а Росія не з тих, у якої щось можна забрати", – нібито говорив американський дипломат.
На зустрічі, яка тривала півтори години, були присутніми Джапарова, представники Transparency International Олена Трегуб та Андрій Боровик, а також президент Американської торгової палати Енді Гандер.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу, зокрема США. Через анексію Вашингтон ввів санкції проти Москви.