Чийгоз про участь Путіна у відкритті Кримського моста: Це прагнення довести свою велич. Економічний розвиток Криму його не цікавить G

Чийгоз: У Росії ніколи не було свободи – тепер її немає й у Криму
Фото: Ахтем Чийгоз / Facebook

Президент РФ Володимир Путін демонстративно брав участь у відкритті залізничного руху Кримським мостом, щоб образити в такий спосіб українську сторону. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз.

Участю у відкритті залізничного руху Кримським мостом президент РФ Володимир Путін намагався лише довести свою велич, а економічний розвиток окупованого українського півострова його не цікавить. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз.

"Участю у відкритті Кримського моста Путін намагається показати своєму вата-населенню та світу власну велич. Мовляв, повернув Крим у якусь гавань. Він робить це демонстративно, щоб у такий спосіб образити нас. Це природна поведінка враженого шизофренією тирана. Ми постійно, з усіх трибун говорили про те, що він має відповідати за свої злочини. І міжнародні суди підтверджували правоту нашої позиції. Окрім того, ми давали Путіну по зубах і зі зброєю в руках. Але після зустрічі в нормандському форматі він ніби став нашим партнером. Коли це було таке, щоб ми називали його Володимиром Володимировичем? Із ворогом України не можна укладати жодних домовленостей. Це стосується, зокрема, й газових контрактів", – сказав нардеп.

Він підкреслив, що російські окупанти придушують будь-який прояв інакомислення у Криму.

"У Росії ніколи не було свободи – тепер її немає й у Криму. Це найголовніше. Тому що так пригнічують будь-яке інакомислення й опір окупації. А в основі пропаганди Путіна – прагнення довести свою велич. Економічний розвиток того самого Криму його не цікавить. Навіть ті, хто зрадив Україну, розуміють, що накоїли. І тепер із надією чекають, що Україна їх звільнить і зрозуміє. Україна – не така, як Росія. І нам треба розуміти, які апетити у РФ – якщо ми їм дозволимо, то Кримом справа не обмежиться", – зазначив Чийгоз.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Міст через Керченську протоку, що з'єднує анексований Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці.

Євросоюз 30 липня 2018 року запровадив санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві Кримського мосту. Україна приєдналася до цих обмежувальних заходів.

У червні 2019 року Путін заявляв, що залізничну частину Кримського мосту мають добудувати до кінця року.

Квитки на потяги, які прямуватимуть Кримським мостом, почали продавати в листопаді.

23 грудня Путін був у кабіні машиніста в потягу, який проїхав Кримським мостом на відкритті залізничного руху з Росії на окупований півострів.