В анексованому Криму з політичних мотивів утримують 88 осіб – правозахисниця
Росія начебто йде на поступки, звільняє незаконно утримуваних в анексованому Криму, але, з іншого боку, заарештовує ще більше, розповіла голова правління громадської організації Кримська правозахисна група Ольга Скрипник.
В анексованому Криму з політичних мотивів за ґратами утримують 88 осіб. Про це в ефірі "Громадського радіо" 20 грудня розповіла правозахисниця, голова правління громадської організації Кримська правозахисна група Ольга Скрипник.
Вона зазначила, що у 2019 році у Криму було звільнено 12 осіб, але позбавлено волі 40.
"Із них двоє людей потім отримали умовні терміни, але 38 людей залишаються за ґратами. Тому Росія начебто йде на поступки і звільняє людей, проте, з іншого боку, – арештовує ще більше. Отже, ситуація не покращилася. Зараз за кримськими справами 88 людей перебувають за ґратами", – сказала вона.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
Українська омбудсменка Людмила Денісова 7 листопада заявляла, що Росія переслідує 115 осіб за фальшивими і політично мотивованими обвинуваченнями.