Чийгоз: В організації засідання комісії з рибальства немає жодної змови. Просто через бюрократію наші відомства працюють за інерцією G

Чийгоз: Якщо завтра ми почнемо стріляти, нам знову скажуть, щоб ми не піддавалися на провокації? Адже ми вже вміємо стріляти
Фото: hromadske.ua

Із боку України та світової спільноти було б великою помилкою не зауважувати стратегічних намірів Росії в Азовському морі. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Кремля Ахтем Чийгоз.

Засідання українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі стало можливим через бюрократичну тяганину. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Кремля Ахтем Чийгоз.

"Держава і, зокрема, різні відомства у нас діють за інерцією. Засідання цієї комісії вже давно не мають проводити. Відповідні служби зобов'язані були перевірити людей, які приїхали на цю зустріч із РФ. І звернутися до президента або уряду із заявою, що такі засідання неприпустимі. Я думаю, в організації засідання комісії з рибальства немає жодної змови. Просто через бюрократію наші відомства працюють за інерцією. Однак не приділяти цьому уваги не можна. І це дуже серйозна помилка – не зауважувати стратегічних намірів Росії в Азовському морі. Ця проблема стосується і світової спільноти. Якщо завтра ми почнемо стріляти, нам знову скажуть, щоб ми не піддавалися на провокації? Адже ми вже вміємо стріляти. Нехай не так оперативно, як хотілося б, але ми навчилися ухвалювати рішення", – сказав Чийгоз.

За його словами, ЄС необхідний час, щоб ухвалити жорсткі заходи проти Росії, яка затримує іноземні судна в Азовському морі.

"Сподіваюся, в Європі серйозно поставляться до цього питання. Правда їм, як і нам, потрібен час для розкачування. Для початку європейців потрібно чимось спантеличити, після цього вони ухвалять резолюцію, після – ми повідомимо, що Росія її ігнорує, і тільки тоді вже можна буде розраховувати на жорсткі заходи ЄС. Але що активніше та агресивніше будемо діяти ми самі, то більше уваги Європи буде прикуто до цієї проблеми. І ми це робимо. Упродовж останніх чотирьох років у цьому напрямі роботи зроблено більше, ніж за попередні 23 роки. І наш лідер тут цілком справляється. Це я щиро кажу. Наразі в Азов перекинуто певні сили, готують військово-морську базу. Це свідчить про те, що ми не дозволимо повторення 2014 року, коли попередня продажна влада дала Росії взяти нас голими руками", – підкреслив Чийгоз.

24 жовтня на засіданні українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі в Києві народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив про неприпустимість проведення переговорів, а також вимагав від СБУ вислати з України главу російської делегації, який незаконно відвідував Крим.

За словами прес-секретаря Держприкордонслужби України Олега Слободяна, російські представники комісії з рибальства під час в'їзду в Україну заперечували, що відвідували окупований Крим.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. На цей момент між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.