Чийгоза і Умерова зараз відправлять до Києва – журналіст Пашаєв
Влада Туреччини не дала представникам кримськотатарської діаспори зустрітися із заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом та Ільмі Умеровим, повідомив журналіст Осман Пашаєв.
Засуджені російською владою заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров скоро прилетять до Києва. Про це український і кримськотатарський журналіст Осман Пашаєв повідомив у Facebook.
"Російський борт з Ахтемом Чийгозом та Ільмі Умеровим приземлився в аеропорту Анкари Есенбога. Влада Туреччини не дала представникам кримськотатарської діаспори зустрітися з політв'язнями. Очікується, що їх зараз відправлять до Києва", – написав він.
Сьогодні уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Джемілєв повідомив, що Умерова і Чийгоза видали Туреччині. Він сказав, що це стало можливим завдяки домовленостям, досягнутим під час візиту президента Туреччини Реджепа Ердогана в Україну.
За даними Джемілєва, Чийгоза і Умерова повинні доставити в Україну.
Журналіст Антон Наумлюк повідомив, що президент РФ Володимир Путін помилував Чийгоза і Умерова, а відповідні укази засекречено. Адвокат Микола Полозов заявив, що вони про це не просили.
Президент України Петро Порошенко подякував Ердогану "за його зусилля у звільненні наших героїв, як ми домовилися у Нью-Йорку та Києві".
Чийгоза було затримано у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, який пройшов перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Його обвинуватили в організації масових заворушень. 11 вересня 2017 року підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму.
Проти Умерова 19 травня 2016 року ФСБ Росії відкрила справу за обвинуваченням у екстремізмі за "публічний виступ із закликами про необхідність порушення територіальної цілісності РФ". 27 вересня 2017 року суд в окупованому Сімферополі засудив його до двох років колонії-поселення.