"До катастрофи справа поки не дійшла". Балух розповів про своє перебування в російській колонії
Український політв'язень Володимир Балух, який перебуває в російській колонії, повідомив, що останнім часом "є відчутні проблеми з витримкою", але йому допомагають листи активістів.
Український політв'язень Володимир Балух заявив, що він належить до тієї категорії людей, у "яких немає поганої погоди". Про це він написав у листі українській активістці в Латвії Тетяні Лазде, яка передала його "Укрінформу".
Українець подякував їй за підтримку.
"Не стану кривити душею – останнім часом із витримкою є відчутні проблеми, але, хвала богу, до катастрофи справа поки не дійшла, і не в останню чергу завдяки вашим (усіх-усіх!) листам", – написав Балух.
Він також дякує активістам, які допомагають його матері "з меншою гостротою і болем переживати розлуку".
Фермера Балуха затримали після обшуку у грудні 2016 року. Як стверджували у ФСБ, на горищі його будинку виявили набої і тротилові шашки.
У серпні 2017 року проти Балуха відкрили ще одну кримінальну справу – за заявою начальника Роздольненського ізолятора тимчасового тримання Валерія Ткаченка, який стверджував, що активіст його побив. За інформацією захисту українця, Ткаченко сам напав на Балуха, ударив його й образив.
Адвокати і правозахисники стверджують, що Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який було вивішено у дворі його будинку.
У липні 2018 року за сукупністю двох кримінальних справ Балуха засудили до п'яти років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 10 тис. руб. (приблизно 4 тис. грн). У своєму останньому слові українець заявив про політичний мотив переслідування. У жовтні так званий Верховний суд в окупованому Криму скоротив строк тюремного ув'язнення Балуха на один місяць.
30 березня 2019 року Балуха привезли в колонію міста Торжок Тверської області.
Після відвідування Балуха 17 липня його адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що у кримчанина погіршився стан здоров'я.
30 липня Балуха помістили у штрафний ізолятор, ушосте за чотири місяці, повідомили у Кримській правозахисній групі.