Дружина Бекірова заявила, що йому може зашкодити інсулін, призначений у СІЗО в окупованому Криму

Гульнара Бекірова: Я чітко знаю, що ці ліки йому тільки нашкодять. Він не інсулінозалежний
Скріншот: UA: Крим / Facebook

Вводити інсулін заарештованому в окупованому Криму кримськотатарському активісту Едему Бекірову можна тільки під наглядом лікарів у стаціонарному відділенні лікарні, повідомила дружина політв'язня Гульнара Бекірова.

У заарештованого в окупованому Криму кримськотатарського активіста Едема Бекірова цукровий діабет другого типу, тому йому може зашкодити інсулін, який призначила медична частина Сімферопольського СІЗО. Про це 19 січня розповіла "UA:Крим" дружина політв'язня Гульнара Бекірова, після консультацій із лікарями, які обстежували Бекірова протягом останніх кількох років.

"Я чітко знаю, що ці ліки йому тільки нашкодять. Ми всіляко уникали цього. Він не інсулінозалежний. А зараз яка необхідність без спостереження лікарів колоти йому інсулін?" – зазначила вона.

За словами Бекірової, її чоловік уже відмовився від уколів інсуліну в СІЗО.

"Він сказав, що краще помре, ніж йому там будуть колоти інсулін", – підкреслила Гульнара Бекірова.

Жителя Херсонської області Бекірова затримали вранці 12 грудня 2018 року під час проходження паспортного контролю на території, контрольованій російськими окупантами. Активіст прямував до Криму для відвідин 78-річної матері та родичів. Увечері того самого дня він зателефонував дружині з ФСБ окупованого Сімферополя.

13 грудня "Київський районний суд" Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці. Йому стало зле в залі "суду". У 57-річного Бекірова цукровий діабет, ампутована нога, нещодавно він переніс операцію на серці. Наступна операція на серці мала відбутися 16 грудня.

Бекірову інкримінують поширення і транспортування 12 кг тротилу і 190 бойових патронів. Його адвокат Олексій Ладін зазначає, що Бекіров через стан здоров'я фізично не міг підняти сумку з такою вагою.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з арештом кримськотатарського активіста.

США та ЄС закликали Росію звільнити Бекірова.

10 січня "суд" залишив активіста під арештом до 11 лютого.

15 січня Бекірова вивезли до сімферопольської лікарні імені Семашка на обстеження, яке мало тривати два тижні. 18 січня його повернули в СІЗО.