Експостпред президента України в АРК Бабін вважає, що Крим може отримати воду в обмін на деокупацію північної частини півострова

Бабін вважає, що росіяни не можуть зізнатися, що їм потрібна вода
Фото: ru.krymr.com

Якщо РФ не погодиться на деокупацію північної частини Криму в обмін на водопостачання з материкової частини України, Красноперекопськ та Армянськ перетворяться на міста-примари, вважає експостпред президента України в АРК Борис Бабін.

Україна може запропонувати Росії відновити водопостачання Криму в обмін на деокупацію північної частини півострова. Таку думку 6 липня висловив "Громадському" колишній постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

"У нас є територія північного Криму, це два мономіста – Красноперекопськ і Армянськ, які сьогодні найбільше страждають від відсутності води, бо підприємства скоро будуть закриватися, водні горизонти пусті, і звідти люди будуть їхати у першу чергу", – сказав він.

За словами експостпреда президента у Криму, обмін водопостачання на деокупацію північної частини півострова допоможе уникнути гуманітарної катастрофи і перетворення Криму "на пустелю".

"Це єдиний шлях забезпечити ці міста далі, бо за два-три роки або за п'ять років, залежно від карти дощів у Криму, це будуть міста-привиди. Росія має чітко сказати сама собі, а також населенню на окупованих територіях: "Так, ми хочемо, щоб тут ніхто не жив, і тому ми далі будемо вести таку політику". Або: "Ми хочемо вас урятувати, тому йдемо на переговори з Україною і будемо визначати формат вашого існування далі", – зазначив Бабін.

Він вважає, що росіяни "хочуть цю воду, але мають велику політичну проблему – вони не можуть у цьому зізнатися".

"Адже вся російська пропаганда останні п'ять років заточена під те, що процвітання півострова можливе і буде забезпечене без будь-якої участі України", – заявив Бабін.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подання води на півострів. У квітні 2017 року кримська влада запевняла, що їй удалося повністю подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крим.Реалії", ця інформація не відповідає дійсності. За даними видання, у Криму поки не знайшли альтернативи постачання дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.

У серпні 2018 року після викидів в атмосферу в районі заводу "Кримський титан" (Армянськ) окупаційна влада зв'язалася із керівництвом Херсонської області і просила воду нібито для покриття кислотонакопичувача заводу. Українська влада перевірила версію про кислотонакопичувач і з'ясувала, що він не є джерелом викидів. Води Криму не дали.