Фігурантів бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" етапували з окупованого Криму в Росію
У російському Ростові суд почне розглядати по суті справу фігурантів другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір" Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір′яєва, Ернеса Аметова, Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.
Фігурантів другої бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір′яєва, Ернеса Аметова, Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова етапували з окупованого Криму в російський Ростов-на-Дону. Про це 12 вересня з посиланням на свої джерела повідомила у Facebook правозахисна організація "Кримська солідарність".
"Із Сімферопольського СІЗО в місто Ростов-на-Дону для участі в судовому засіданні в Північно-Кавказькому окружному військовому суді було етаповано фігурантів другої бахчисарайської групи справи "Хізб ут-Тахрір", – розповіли в організації.
Зазначено, що судове слухання у цій справі призначено на 17 вересня.
Родичі фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" повідомили виданню "Крим.Реалії", що їм також відомо про етап. За їхньою інформацією, суд у Ростові почне розглядати справу по суті.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
11 жовтня 2017 року ФСБ заявила про припинення діяльності бахчисарайського осередку організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі". Було, зокрема, заарештовано Ібрагімова, Асанова, Бєлялова, Салієва, Зекір′яєва й Аметова. Мустафаєв та Смаїлов перебувають під вартою із травня 2018 року, обвинувачення проти них долучили до бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір".
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.
У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.