Глава робочої групи представництва Криму при президентові РФ про арешти російського майна в Україні: Це все серйозно, не треба все це недооцінювати й хихотіти
Арешт і розпродаж російських держактивів в Україні "за Крим" – це лише частина неприємностей, які загрожують Росії: коли ці активи закінчаться, Київ у межах договорів про правову допомогу може попросити про арешт майна РФ за кордоном, заявив керівник робочої групи з міжнародно-правових питань постійного представництва Криму при президентові РФ Олександр Молохов.
На території України вже заарештовано майно Російської Федерації – це насамперед активи й капітали українських дочок "Сбербанка" і "Внешэкономбанка" ("ВЭБ"), а нові виграні з боку України суди можуть призвести до арешту російських активів у Європі. Про це заявив керівник робочої групи з міжнародно-правових питань постійного представництва Криму при президентові РФ Олександр Молохов, повідомляє російський портал "Примечания".
Так юрист прокоментував новину про рішення Солом'янського районного суду Києва про виплату компенсацій журналістці та громадській активістці, вимушеній переселенці із Криму Анні Андрієвській. Колишня кримська кореспондентка інтернет-видання "Центр журналістських розслідувань" звернулася в суд за програмою об'єднання "Сила права" – тепер Російська Федерація зобов'язана виплатити їй за моральні збитки від анексії Криму приблизно 1 млн грн.
"Прямих державних активів Російської Федерації на Україні сьогодні майже не залишилося, але непрямі ще є. І [керівник "Сили права" Андрій] Сенченко, який шукає собі на Україні політичну нішу, виявив майно, що належить держкомпаніям через афілійовані структури. Майно заарештували, зараз "ВЭБ" оскаржить його арешт в Арбітражному суді Стокгольма. Арешт і розпродаж російських держактивів на Україні "за Крим" – лише частина неприємностей, які загрожують нашій країні. Коли ці заарештовані активи РФ у Києва закінчаться, він у межах договорів про правову допомогу може попросити про арешт майна РФ за кордоном, насамперед у Європі. Так уже було в нульових із майном, заарештованим за позовом швейцарської фірми Noga, так було з арештом у Європі вітрильника "Седов". Це все серйозно, не треба все це недооцінювати й хихотіти. Вони будуть множити ці судові рішення і звертатися до іноземних судів – у країнах, де є майно Росії", – прогнозує Молохов.
За словами російського юриста, Росії час повністю змінювати стратегію поведінки в таких спорах.
"Сьогодні ми не формуємо порядку денного, ми просто відповідаємо на дії української сторони, – констатує Олександр Молохов, – а потрібно формувати порядок самим. Треба переходити від захисту і виправдань до наступу".
Громадська організація "Сила права" із 2014 року працює над відшкодуванням збитків, завданих російською збройною агресією. Головою руху є Андрій Сенченко – уродженець Криму, народний депутат України V, VI і VII скликань, донедавна – соратник голови "Батьківщини" Юлії Тимошенко.
На початку червня організація "Спільна справа" Олександра Данилюка і "Сила права" Сенченка оголосили, що домовилися про спільні дії на виборах і принципи, навколо яких будуть формувати політичне об'єднання: Росія є агресором, пріоритет для України – євроінтеграція і НАТО, головний критерій ефективності держуправління – індекс щастя ООН.