Гончаренко заявив, що Зеленський міг таємно зустрічатися з Путіним у Криму. У МЗС України відреагували
За інформацією нардепа від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка, президент України Володимир Зеленський вирушив у резиденцію в Херсонській області того ж дня, коли в окупованому Криму перебував російський президент Володимир Путін. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що зустріч Зеленського і Путіна у Криму можлива тільки після деокупації.
Президент України Володимир Зеленський 20 липня вирушив у державну резиденцію "Бірючий острів" у Херсонській області, неподалік від адміністративного кордону з Кримом; цього ж дня в окупованій Керчі перебував російський президент Володимир Путін, сказав у своєму влозі у YouTube народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
"Я не можу стверджувати, що буде зустріч із Путіним або його емісарами, але цікавий збіг, погодьтеся", – заявив він.
За словами нардепа, "дача Хрущова" на Бірючому острові знайома Путіну: у 2003 році він зустрічався там з українським президентом Леонідом Кучмою під час загострення конфлікту навколо Тузли.
21 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу, який транслювали на сторінці МЗС у Facebook, заявив, що зустріч Зеленського і Путіна у Криму була б можливою за умови деокупації півострова.
"Зустріч у Криму президентів Зеленського і Путіна можлива під час церемонії зняття російського прапора і підняття українського прапора у зв'язку з відновленням повного суверенітету України над тимчасово окупованим Кримом. Нічого про готовність Росії провести таку церемонію мені поки не відомо, на жаль", – сказав міністр.
Він нагадав, що президент Росії поїхав у анексований Крим, щоб брати участь у закладанні нових кораблів для Чорноморського флоту, "демонструючи тим самим подальше зміцнення військової присутності у Криму та порушення зобов'язань Росії як держави-окупанта".
"Тому ані зустріч у Криму, ані зустріч на кордоні немислима. І мені навіть дивно, що хтось починає розганяти подібні речі", – резюмував Кулеба.
Поїздку Путіна у Крим перенесли із 16-го на 20 липня. МЗС України назвало відвідування півострова главою Кремля "цинічним і демонстративним нехтуванням" норм міжнародного права.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшістю країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.