Казарін про ймовірне постачання води в Крим: Україна вирішує за країну-окупанта її проблеми
Журналіст Павло Казарін вважає, що в разі відновлення постачання води в окупований Крим Києву буде складно аргументувати перед міжнародними партнерами необхідність збереження санкцій проти Росії.
Якщо українська влада погодиться на постачання води в окупований Росією Крим, це буде означати, що Україна сама вирішує проблеми окупанта. Таку думку 6 березня в ефірі радіо "Крим.Реалії" висловив журналіст Павло Казарін.
"Це історія про те, що Україна вирішує за країну-окупанта її проблеми – це здача позицій. Як офіційний Київ адвокатуватиме перед європейськими партнерами необхідність збереження санкцій щодо Росії за анексію Криму, якщо сам іде на максимальну співпрацю з країною-окупантом?" – сказав він.
За словами журналіста, "води для санітарно-гігієнічних потреб кримчан більш ніж вистачає".
"Води не вистачає, щоб зробити з Криму туристичну оздоровницю, де відпочиватимуть кілька мільйонів громадян Росії, і для того, щоб розвивати там промисловість і посилювати військову присутність у Криму. Постачати воду в Крим – означає позбавити Росію головного болю, пов'язаного зі спробами перетворити окупований український півострів у свою оздоровницю", – вважає Казарін.
5 березня в ефірі програми "Право на владу" на "1+1" прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що непостачання води в Крим призведе до гуманітарної катастрофи. Після критики в соцмережах прем'єр сказав, що Київ зможе постачати воду в Крим лише після його повернення під контроль України.
6 березня під час години запитань до уряду Шмигаль зазначив, що Україна не постачатиме воду для промислових і військових об'єктів анексованого Криму.
Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму в прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив постачання води на півострів. У квітні 2017 року кримська "влада" запевняла, що їй вдалося повністю подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крим.Реалії", ця інформація не відповідає дійсності. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.
У вересні 2019 року начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко говорив, що постачати воду з материкової України в Крим технічно неможливо.