Клімкін про рішення Ради Федерації встановити День прийняття Криму до складу Російської імперії: РФ шукає аргументи в минулому
РФ "демонструє свою слабкість", відповідаючи на "Кримську декларацію" утвердженням Дня прийняття Криму до складу Російської імперії, зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Для виправдання незаконної анексії Криму Росія шукає аргументи в історії. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив у Twitter 29 липня, коментуючи, імовірно, рішення Ради Федерації РФ схвалити закон про святкування 19 квітня Дня прийняття Криму до складу Російської імперії.
"Учорашнім випадом щодо Криму Росія демонструє свою слабкість, огризаючись на декларації низки цивілізованих країн. Жалюгідний хід: трохи покопирсатися в історії, аби знайти виправдання сьогоднішнім злочинам. РФ шукає аргументи в минулому, а цивілізований світ – у міжнародному праві", – написав він.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
25 липня 2018 року Держдепартамент США опублікував заяву держсекретаря США Майка Помпео, у якій ішлося, що в Криму Росія "діяла негідно великої нації, вибравши ізоляцію від міжнародної спільноти". Держсекретар підкреслив, що Кремль порушив один з основних принципів ООН, на яких базується безпека всього світу.
Порошенко назвав це "історичною заявою".
Спікер МЗС РФ Марія Захарова заявила, що не довіряє "таким доленосним деклараціям".
Комюніке США щодо Криму вже підтримали Польща, Німеччина, Естонія, Великобританія і Норвегія. МЗС Канади виступило із заявою, в якій також засудило дії Росії в Криму.