Комерційний директор "Нафтогазу": З відсотками сума позову до РФ за втрачені активи в Криму вже приблизно $7 млрд
Міжнародний арбітраж знайшов достатні підстави розглядати саме відповідальність Росії за захоплення майна української компанії в окупованому Криму, зазначив комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
Російська Федерація відповідальна за втрату групою "Нафтогаз" активів у Криму, що сталася внаслідок незаконної анексії, повідомив комерційний директор компанії Юрій Вітренко у Facebook.
"Новина про те, що "Нафтогаз" разом зі своїми дочірніми компаніями подав позов у міжнародний арбітраж проти Російської Федерації для отримання компенсації за знецінені активи в Криму, дістала резонанс. Сума – понад $5 млрд. І це без відсотків. З відсотками на сьогодні сума вже приблизно $7 млрд", – зазначив він.
Вітренко додав, що цю суму отримали на основі оцінки міжнародних експертів ринкової вартості втрачених активів.
"Сюди входять і виробничі активи нашої дочірньої компанії "Чорноморнафтогаз", і газ у підземному сховищі в Криму, який належить "Нафтогазу", і активи інших дочірніх компаній "Нафтогазу". Водночас ми жодним чином не визнаємо, що Крим перестав бути частиною держави Україна", – підкреслив він.
Комерційний директор "Нафтогазу" пояснив, що компанія в позові просто констатує факт, що внаслідок незаконної анексії Крим наразі контролює Російська Федерація.
"Сам факт того, що наш позов було взято міжнародним арбітражем до розгляду, свідчить про те, що арбітри знайшли достатні підстави розглядати саме відповідальність Російської Федерації, а не віртуальної "влади незалежного Криму", – підсумував він.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
"Нафтогаз", утративши доступ до видобування нафти і газу на території Криму, подав позов проти Росії у квітні 2016 року. Голова української компанії Андрій Коболєв зазначав, що судовий процес у Гаазі може бути тривалішим і складнішим, ніж Стокгольмський арбітраж із "Газпромом".
Представником інтересів НАК "Нафтогаз" щодо Криму є компанія Covington & Burling LLP (Нью-Йорк, США).
Загалом українськими компаніями вже подано сім позовів щодо захисту інвестицій у Криму. Свої позови подали ПАТ "Укрнафта", АТ "Ощадбанк", Ігор Коломойський та ТОВ "Аеропорт "Бельбек", "ПриватБанк", ТОВ "Лугзор", компанія "Стабіл", ТОВ "Еверест".