Кожного співробітника держструктур в окупованому Криму перевіряють на причетність до держзради – прокуратура АР Крим
Факт роботи в підконтрольних Росії держорганах Криму не є злочином, на відміну від підривної антиукраїнської діяльності, заявили в українській прокуратурі.
Прокуратура Автономної Республіки Крим перевіряє причетність кожного кримського держслужбовця до вчинення державної зради. Про це в ефірі "Радіо Крим.Реалії" 23 липня розповіла начальник управління прокуратури Автономної Республіки Крим Світлана Блудова.
Водночас, за її словами, це не означає кримінальне переслідування всіх без винятку кримчан, що залишилися на півострові після анексії і працюють в російських держструктурах.
"Ми перевіряємо причетність кожної особи саме до вчинення державної зради, яка має полягати в активних діях: допомога у веденні підривної діяльності", – сказала Блудова.
Вона додала, що сам факт роботи в підконтрольних Росії органах не є злочином.
"Звичайний держслужбовець, який працює в МНС і допомагає народу, не нестиме кримінальну відповідальність", – заявила представник прокуратури АР Крим.
Так вона прокоментувала оголошення в розшук колишнього голови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука, якому 11 липня винесено підозру в зраді.
Після окупації півострова він перейшов на службу до Росії.
Згодом Чорнобук виїхав із Криму. У квітні 2014 року місцева "влада" заборонила йому в'їзд на півострів.
Після цього суддя виїхав до зони антитерористичної операції – кілька місяців був начальником лазні в частині матеріального забезпечення.
Потім, указом президента України Петра Порошенка його було переведено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
29 вересня 2016 року Верховна Рада звільнила 28 суддів за порушення присяги, серед них – і Чорнобука.
Звільнений суддя став радником мера Дніпра Бориса Філатова.
Зараз місцеперебування Чорнобука невідоме.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.