Кримський блогер: Опори Кримського моста поповзли. І думаю, що це стало вироком для керчан
Напад на коледж у Керчі може слугувати підготовкою громадської думки до обвалення Кримського моста, який російська влада спише на теракт, уважає кримський блогер Зарема Сеітаблаєва.
В окупованому Криму гідроінженери, які займаються будівництвом Кримського моста, кажуть, що той потроху стає аварійним. Про це розповіла кримський блогер Зарема Сеітаблаєва (ім'я та прізвище змінено з метою безпеки) на сторінках видання "Крим.Реалії".
"На жаль, конструкція виявилася нестабільною. Те, про що попереджали, виявилося не фантазією, а реальністю. Опори моста поповзли. І думаю, що це стало вироком для жителів", – написала вона.
Блогер зазначила, що Кремль не може визнати, що Кримський міст зруйнувався через "колосальну корупцію" та амбіції російської влади, тому його руйнування спишуть на диверсантів.
"Коли руйнування моста набуде незворотного характеру, можна припустити, що його просто підірвуть. Це буде подобою хорошої міни за поганої гри. А спишуть, думаю, все на теракт ворогів Росії. І, можливо, для підготовки громадської думки до майбутніх подій "трапилася" трагедія в керченському коледжі 17 жовтня", – вважає Сеітаблаєва.
Вона висловила побоювання, що теракти в Керчі можуть продовжитися. А Слідчий комітет Росії не визнав нападу на коледж терористичним актом, тому що терористи зазвичай шантажують владу.
"По суті, тут ми спостерігаємо феномен, коли шантажують за допомогою терактів не владу, а народ", – підкреслила блогер.
Сеітаблаєва додала, що за допомогою терактів населення Криму будуть тримати у стані постійного стресу, що сприятиме отупінню людей.
"Саме ось така "отупіла" біомаса і потрібна нинішньому режиму. Нею легше керувати, вона довірлива до кремлівської пропаганди... На жаль, Крим почав повною мірою "куштувати" російські реалії. Кримчани, які не знали терактів, очевидно, опинилися тепер на прицілі. Причому режиму все одно, кого принести в жертву в Криму – кримських татар, українців чи росіян", – підсумувала вона.
У грудні 2016 року старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар заявив, що будівництво моста через Керченську протоку ведуть без проекту, а сам міст завалиться, навіть якщо його вдасться побудувати.
Кримський міст будують за рахунок коштів федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд рублів (орієнтовно $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ заявляли, що забезпечать відкриття автомобільного руху на будові Керченського моста до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го. Міст через Керченську протоку, що з'єднує Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року.
17 жовтня в політехнічному коледжі в окупованій Керчі спрацював вибуховий пристрій, начинений металевими предметами, також сталася стрілянина.
За інформацією Слідчого комітету РФ, напад скоїв 18-річний студент коледжу Владислав Росляков. Слідство вважає, що він застрелився після атаки.
Загинула 21 особа (включно зі стрільцем), зокрема багато дітей.
Спочатку у Слідкомі РФ заявили, що кримінальну справу відкрито за ознаками злочину, передбаченого ст. 205 Кримінального кодексу РФ (терористичний акт), але потім її перекваліфікували на ч. 2 ст. 105 (убивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом).
Розслідування веде прокуратура, вона відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людей).
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.