Кримський блогер: Політична і громадська поляна у Криму зачищена, перефарбовані шахраї творять усе, що хочуть

Олександр Горний: Кримчан лякають різними погрозами від СБУ і Заходу
Фото: Александр Горный / Facebook

Кримський блогер Олександр Горний розповів, що влада РФ відучила кримчан "бешкетувати", якщо щось іде не так, а також на півострові повністю вбили "здорову громадську ініціативу на місцях".

Кримські чиновники і депутати перебувають у легкій розгубленості і не розуміють, що відбувається у Криму і в Росії, заявив кримський блогер Олександр Горний на "Эхе Москвы".

"Настрій мерзенний і не тільки у мене. Щось надломилося, завжди є остання крапля, від якої може впасти усе... З одного боку, у них бореться ще той, український менталітет, що якщо щось не так, то можна погундосити або голосно грюкнути дверима. У Росії такі фокуси не проходять, можна позбутися і годівниці, і бізнесу, який у всіх є, і затаврують білострічником, що у Криму досить небезпечно для репутації", – написав він.

За словами блогера, кримських чиновників і депутатів, окрім особистого майбутнього, хвилюють питання, коли у РФ усувати від влади керівників окупаційної влади Сергія Аксьонова та Володимира Константинова, а також чи є у РФ гроші на продовження кримських проектів і як реагувати на пенсійну реформу в Росії.

"Інформаційна державна машина у Криму приготувалася до оборони, вона особливо не розслаблялася, оскільки рейтинг Аксьонова не менша скріпа, ніж рейтинг Путіна, і він, за моїми оцінками, падає... Новинну стрічку місцевих ЗМІ наповнюють якісь тупі радості і замітки з позначкою "блискавка", які нормальній людині здадуться маячнею. Стали більше говорити про українську загрозу і всяких ворогів кримського народу, які шурують на півострові", – продовжив він.

Горний додав, що останнім часом у Криму почалося "полювання на відьом".

"Кримчан лякають різними погрозами від СБУ і Заходу. Слова "блогер" і "громадський діяч" стали у Криму лайливими, а точніше синонімами словам "зрадник", "шпигун". Дуже затребуваний образ ворога, який постійно заважає місцевим чиновникам досягати високих цілей... Як підсумок, у Криму повністю вбили здорову громадську ініціативу на місцях, оскільки люди розуміють, що всі їхні спроби достукатися до влади абсолютно марні, а іноді й небезпечні для здоров'я", – зазначив він.

Блогер додав, що громадськість Криму займається тим, що їй дозволяє влада.

"Політична і громадська поляна у Криму повністю зачищена, перефарбовані шахраї творять усе, що хочуть, триває регулярне полювання на відьом, і якби не Федеральний центр, то проект "Крим повернувся у рідну гавань" був би провалений", – підкреслив він.

Горний резюмував, що майбутнє Криму "дуже примарне", а півострів перетворюється на "вічне болото".

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watchситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.