Меркель закликала Путіна звільнити українських моряків
У повідомленні прес-секретаря уряду ФРН Штеффена Зайберта йдеться, що переговори канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна відбулися за ініціативою німецької сторони. У центрі переговорів був інцидент у районі Керченської протоки. Сторони також обговорили ситуацію в Сирії і транзит газу через Україну.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним закликала його звільнити українських моряків, захоплених у районі Керченської протоки, ідеться в повідомленні прес-секретаря уряду ФРН Штеффена Зайберта.
У центрі переговорів, які відбулися за ініціативою німецької сторони, була ситуація в Чорному морі. Меркель підкреслила необхідність безперешкодного проходу кораблів.
Сторони обговорили також питання газового транзиту через Україну після 2019 року і ситуацію в Сирії.
На сайті президента РФ ідеться, що Меркель і Путін висловили обопільну зацікавленість у недопущенні ескалації напруженості в Азово-Чорноморській акваторії.
"Лідери також обмінялися думками щодо ситуації в галузі стратегічної безпеки через наміри адміністрації США вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності", – ідеться в повідомленні.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Адвокат Микола Полозов повідомив, що всім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії. За його словами, понад 80 адвокатів заявило про готовність їх захищати, до погодженого списку потрапило понад 30.
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.