Моряк із "Нікополя" Попов отримав у "Лефортово" лист від громадянина РФ із підписом "не всі росіяни козли" – адвокат
Капітан-лейтенант із захопленого російськими силовиками українського військового катера "Нікополь" Сергій Попов є уродженцем Донецька, служив у Криму, а після анексії переїхав служити до Одеси, розповів його адвокат Гаджі Алієв. Під час слідчих дій Попов назвав себе військовополоненим.
Український моряк Сергій Попов – капітан-лейтенант із захопленого російськими силовиками в Чорному морі військового катера "Нікополь" – пожартував, що в камері СІЗО відпочиває від командира. Про це на своїй сторінці у Facebook 20 грудня розповів його адвокат Гаджі Алієв.
"Мені сьогодні вдалося прорватися до мого підзахисного вже на стадії слідчих дій за його участю, на яких Сергій заявив, що він є військовополоненим, і попросив, щоб до нього застосовували норми Женевської конвенції. Давати будь-які свідчення відмовився", – написав Алієв.
Він написав, що Попов родом із Донецька, до 2014 року служив у Криму, після анексії переїхав служити до Одеси – не захотів зраджувати присягу.
"Перебуваючи в ув'язненні, Сергій духом не занепав, просив так і передати всім. Весела і позитивна людина, багато жартує. "Спокійно в камері, – каже. – Відпочиваю, не телефонує вранці командир із криком: "Ні хріна не доробив..." або "У нас тут поломка, що ти спиш". Кілька разів нагадував слідчому, що він старший від слідчого за званням. Слідчий попався тямущий", – зазначив адвокат.
Моряк розповів, що після того, як спорудив із підручних засобів антену для телевізора в камері, був здивований, що "з телевізора тільки про Україну й говорять".
"Я стільки сюжетів про Україну вдома не бачив! Невже в Казахстані, Білорусі та інших країнах нічого цікавого не відбувається, навіщо стільки новин про Україну?" Вдячний волонтерам, а також усім, хто відгукнувся. Від громадянина РФ отримав лист зі словами підтримки і підписом "не всі росіяни козли". Дякує волонтерам за передачі: "Переданий волонтерами одяг підійшов розмір у розмір, так навіть на флоті України не видають", – написав Алієв.
Він додав, що готовий зробити все можливе для повернення свого підзахисного додому.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив занепокоєність через застосування сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що затримані РФ українські моряки мають статус військовополонених, він передбачає особливу модель звільнення.