МЗС України висловило протест проти непогодженого візиту Путіна в окупований Крим

У Криму Путін (на фото в центрі) відвідав байк-шоу
Фото: kremlin.ru

Спроби російської сторони інтерпретувати візити в Крим глави Кремля Володимира Путіна як "звичайні внутрішньодержавні" – нікчемні, заявили в Міністерстві закордонних справ України.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти не погодженого з Києвом візиту в окупований Крим президента РФ Володимира Путіна. Заяву опубліковано 11 серпня на сайті відомства.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговим не узгодженим з українською стороною відвідуванням 10 серпня 2019 року президентом Російської Федерації Путіним тимчасово окупованих територій України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Ця поїздка, як і всі попередні не узгоджені з українською стороною відвідання російськими посадовцями тимчасово окупованого регіону України, є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності нашої держави", – указано в документі.

МЗС України вважає, що "спроби російської сторони і масмедіа інтерпретувати такі "візити" як "звичайні" внутрішньодержавні поїздки російських посадовців є нікчемними".

"Крим і Севастополь є невід'ємною частиною суверенної території України. Жодні вояжі російських посадовців не спроможні змінити визначений Конституцією і законами України статус цих територій, а лише черговий раз демонструють нехтування Російською Федерацією загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, а також зобов'язаннями РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація", – заявили в українському зовнішньополітичному відомстві.

10 серпня Путін приїжджав у окупований Севастополь на байк-шоу, яке організував мотоклуб "Нічні вовки", а також подивився спектакль "Грифон" про історію Севастополя.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшістю країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.