МЗС України висловило протест проти обшуків у Криму, які призвели до смерті кримської татарки
У МЗС України наголосили на тому, що окупаційна "влада" Криму систематично порушує свої зобов'язання як держави-окупанта.
Міністерство закордонних справ України висловило протест через нову хвилю незаконних обшуків у представників кримськотатарської громади в окупованому Росією Криму і смерть 82-річної активістки Веджіє Кашки. Про це повідомила прес-служба МЗС.
"Майже щоденні обшуки і затримання кримськотатарських та українських активістів, продовження залякувань та переслідувань опонентів окупації і представників Меджлісу кримськотатарського народу є свідченням системної злочинної політики Кремля на окупованих українських територіях", – ідеться в повідомленні.
У МЗС наголосили на тому, що окупаційна "влада" підступно і систематично порушує свої зобов'язання як держави-окупанта, як сторони Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також наказ Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, яким Росію зобов'язали, зокрема, припинити обмеження прав кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інститути, зокрема Меджліс кримськотатарського народу.
"Закликаємо міжнародних партнерів посилити політичний, економічний і санкційний тиск на державу-агресора для того, щоб захистити населення півострова від цілеспрямованих знущань і переслідувань із боку кремлівської окупації, припинити жахливі злочини та прискорити деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь", – заявили у відомстві.
82-річна кримська татарка Веджіє Кашка померла 23 листопада під час спроби її затримання російськими силовиками у справі про вимагання у громадянина Туреччини $7 тис.
Головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва розповіла, що у жінки "не витримало серце".
Прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує смерть Кашки як умисне вбивство.
Президент України Петро Порошенко, коментуючи інцидент, заявив, що "окупаційна влада перейшла крайню межу людяності".
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.