"Надути собі рейтинг". Росія заявила на засіданні Радбезу ООН, що інцидент в районі Керченської протоки пов'язаний із виборами в Україні
"Провокація" українських кораблів у районі Керченської протоки була спрямована на запровадження в Україні воєнного стану, заявив заступник постпреда РФ в ООН Дмитро Полянський. За його словами, у цьому зацікавлений президент України Петро Порошенко.
Захоплення в районі Керченської протоки кораблів Військово-морських сил (ВМС) України стало результатом спроб підняти рейтинг українського президента Петра Порошенка перед виборами 2019 року.
Про це 26 листопада на засіданні Ради Безпеки ООН заявив заступник постійного представника РФ в ООН Дмитро Полянський, текст виступу якого опубліковано на сайті представництва.
"Як же втримати владу? Дуже просто. Організувати провокацію, знову в усьому звинуватити Росію. "Надути" собі рейтинг, постати в очах виборців укотре "рятівником нації" від "міфічної російської агресії". І ввести воєнний стан. Саме це київська влада зараз і робить. А на що спрямоване введення військового стану, із його передбачуваним продовженням, ми всі чудово розуміємо – на скасування виборів, незважаючи на всі запевнення пана Порошенка у зворотному", – сказав він.
За словами заступника постійного представника РФ в ООН, в Україні "зазнає фіаско" антиросійський політичний проект, "який просто можна було б назвати "антиРосія".
"У цих умовах для всіх бодай трохи грамотних політтехнологів відомий безвідмовний прийом, до якого вдаються збанкрутілі політики, що чіпляються за владу, у всьому світі – це війна", – заявив Полянський.
Раніше Полянський повідомляв, що РФ зробила запит на проведення засідання Ради Безпеки ООН "через небезпечний розвиток ситуації в Азовському морі і наступні за нею події".
Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко 25 листопада анонсував, що Україна звернеться у Радбез ООН через ситуацію біля Керченської протоки.
Порядку денного, запропонованого Росією, Радбез ООН 26 листопада не ухвалив.
25 листопада Росія захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. По кораблях відкривали вогонь. За даними ВМС України, троє українських військовослужбовців дістали поранення. За словами начальника Генштабу Збройних сил України Віктора Муженка, загалом на захоплених кораблях було 23 військових.