"Ощадбанку" надали виконавчі документи для стягнення компенсації з Росії за збитки від анексії Криму
Передані "Ощадбанку" документи є підставою для виконання рішення Міжнародного арбітражу на території України і відшкодування збитків, завданих банку внаслідок анексії Криму, в розмірі приблизно $1,3 млрд і відсотків, які нараховують щоденно до моменту виконання рішення.
"Ощадбанку" передали виконавчі документи, які необхідні, щоб стягнути компенсацію з Росії за збитки, завдані анексією Криму, повідомила 18 вересня пресслужба банку.
"Ощадбанку" надали документи відповідно до постанови Київського апеляційного суду від 17 липня 2019 року, якою було задоволено заяву банку про визнання, а також надання дозволу на виконання рішення Міжнародного арбітражу щодо компенсації збитків "Ощадбанку" від 26 листопада 2018 року.
Документи є підставою для виконання рішення Міжнародного арбітражу на території України і відшкодування збитків у розмірі приблизно $1,3 млрд і відсотків, які нараховують щоденно до моменту виконання рішення.
"Наразі "Ощадбанк" здійснює всі необхідні процесуальні дії для відкриття виконавчого провадження та належного захисту своїх інтересів, які було порушено внаслідок незаконних дій Російської Федерації на території Криму, та відшкодування спричинених збитків", – ідеться в повідомленні.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У липні 2015 року "Ощадбанк" надіслав офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам РФ щодо претензій у зв'язку з незаконним користуванням інвестиціями фінустанови в окупованому Криму. У січні 2016 року український банк ініціював арбітражний розгляд. Слухання справи відбулося в березні 2017 року.
У листопаді 2018 року Арбітражний суд у Парижі визнав Росію винною в захопленні активів "Ощадбанку" у Криму і стягнув із РФ $3,1 млрд. Тоді ж в "Ощадбанку" говорили, що в разі невиконання Росією рішення Арбітражного суду сума боргу щодня збільшуватиметься приблизно на $97 тис.
У серпні 2019 року міністерство юстиції РФ оскаржило рішення Арбітражного суду в Парижі.