Після хімвикидів у Криму в лікарні в Херсонській області звернулося 23 людини, зокрема 10 дітей
У Херсонській облдержадміністрації повідомили, що департамент охорони здоров'я організував виїзди бригад лікарів у села Каланчацького та Чаплинського районів для обстеження населення, яке могло постраждати через викиди хімічних речовин в анексованому Криму.
Із 6 вересня Держслужба з надзвичайних ситуацій України в Херсонській області розгорнула два цілодобові пункти прийому людей на пунктах в'їзду/виїзду з анексованого Криму "Каланчак" і "Чаплинка". Про це 8 вересня повідомила прес-служба Херсонської облдержадміністрації.
Департамент охорони здоров'я облдержадміністрації організував виїзди бригад лікарів для обстеження населення в селах Каланчацького та Чаплинського районів, розташованих недалеко від заводу "Кримський титан" в анексованому Криму, на якому відбулися токсичні викиди.
"Станом на 7 вересня 2018 року до закладів охорони здоров'я Чаплинського та Каланчацького районів звернулося 23 особи, з них дітей – 10. У структурі звернувшихся 15 осіб мали назофарингіальні симптоми, з них дітей – п'ятеро осіб; висип на шкірі – вісім осіб, із яких дітей – п'ять", – ідеться у повідомленні.
До дитячої обласної клінічної лікарні госпіталізовано чотири дитини, двоє з яких – із проблемних територій.
7-го і 8 вересня підрозділи Держслужби з НС проводять дегазацію дорожнього покриття в населених пунктах Чаплинського та Каланчацького районів. Також в області працює пересувна лабораторія департаменту екології та природних ресурсів.
24 серпня жителі Армянська розповіли про викид невідомої речовини в атмосферу, через який на дахах будинків і предметах з'явився липкий наліт іржавого кольору. "Глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов уточнив, що викид стався на місцевому заводі "Кримський титан".
4 вересня "влада" Криму повідомила, що роботу "Кримського титану" зупинять на два тижні, а з Армянська вивезуть дітей.
Жителі Каланчака Херсонської області 4 вересня стали скаржитися на погіршення самопочуття.
Навчальний процес у школах і дитсадках районах Херсонської області, які межують з Армянськом, призупинено.
Представник прес-центру Міноборони України Олександр Мотузяник, посилаючись на дані розвідки, заявив, що причина викидів шкідливих речовин у Криму – влучання снарядів у хімічні відстійники під час військових навчань РФ.
6 вересня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій закликав міжнародне співтовариство перевірити ситуацію з викидами хімічних речовин в окупованому Криму.
Аксьонов заявив, що у разі підвищення температури повітря в Криму може відбутися повторний викид хімречовин.