Полозов: Інформація про переведення українських військовополонених моряків у Москву не має офіційного підтвердження
Адвокат Микола Полозов закликав не розганяти чуток про переведення захоплених Росією моряків з окупованого Криму в Росію.
29 листопада адвокат Микола Полозов заявив у Facebook, що поки немає підтвердження інформації, що захоплених у полон російськими силовиками українських військових моряків вивезли з окупованого Криму в Москву.
Полозов є захисником капітана 2-го рангу Дениса Гриценка (член екіпажу катера "Бердянськ").
"Наразі інформація про переведення військовополонених моряків не має офіційного підтвердження. Розганяти паніку і коментувати чутки не потрібно. Подумайте про родичів цих хлопців і їхні почуття. Якщо інформацію буде підтверджено, я повідомлю окремо", – написав він.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених українців щонайменше троє дістало поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання державного кордону) Кримінального кодексу РФ. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту всіх українських моряків.
Сьогодні, 29 листопада, адвокат Джеміль Тамішев проінформував, що захоплених у полон російськими силовиками українських військових моряків вивезли з окупованого Криму в Москву. Журналіст Антон Наумлюк уточнив, що поки невідомо, скількох військових вивезли.
Військова прокуратура Південного регіону України повідомила про підозру вісьмох військовослужбовців РФ, причетних до захоплення українських кораблів, їм інкримінують статті Кримінального кодексу "планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни" і "замах на умисне вбивство".
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.
Через загострення ситуації біля Керченської протоки 26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб. Порошенко підписав закон 28 листопада.