Полозов: В українського моряка Сороки починає повертатися чутливість руки
За словами адвоката Миколи Полозова, поранений військовополонений український моряк Василь Сорока вже може ворушити пальцями.
Стан здоров'я військовополоненого українського моряка Василя Сороки покращився, а в лікуванні його руки є значний прогрес. Про це 10 червня повідомив адвокат Микола Полозов на брифінгу в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"У Василя Сороки, якому зробили операцію півтора місяця тому, починає повертатися чутливість руки. Йому зняли гіпс і він уже може ворушити пальцями. Він не може поки стиснути руку в кулак, але це вже величезний прогрес, бо була небезпека втратити руку взагалі", – повідомив адвокат.
Він додав, що двом іншим пораненим українцям – Андрію Ейдеру та Андрію Артеменку – російські медики відмовилися робити операції, хоча в їхніх тілах досі залишаються осколки.
У лютому Сороці провели обстеження і призначили операцію на пораненій руці. Адвокат Сергій Бадамшин зазначав, що зволікання може призвести до незворотних наслідків, а призначене тюремними лікарями лікування розриву сухожиль і нерва уколами вітаміну В не дало результатів. У березні українця прооперували, поранення руки виявилося серйознішим, ніж вважали під час обстеження, повідомив Бадамшин.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими й вимагає відпустити їх.
В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.
Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. 25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення ухвалили 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ.