Помічник держсекретаря США: Блокування російських кораблів в інших морях – непогана ідея
У НАТО проведуть дискусії про нові санкції проти Росії, ідею Німеччини про закриття портів для російських суден, що йдуть з Азовського моря, буде розглянуто. Про це заявив помічник глави Держдепартаменту США Джордж Кент.
У Державному департаменті США вважають, що можливість блокування російських кораблів з Азовського моря у відповідь на агресію РФ проти України має бути обговорено країнами Заходу. Про це заявив у Києві заступник помічника державного секретаря США з питань Європи і Євразії Джордж Кент, повідомляє "Громадське".
За словами Кента, міністри закордонних справ країн НАТО проведуть дискусії про нові санкції щодо РФ.
"Але можу послатися на німецьких політиків, що західні країни мали б обговорити можливість блокування російських кораблів в інших морях. Це слушна ідея", – зазначив він.
Дипломат сказав, що існує механізм, за допомогою якого можна додати до санкційних списків осіб, що мають стосунок до нападу на українські кораблі біля Керченської протоки.
30 листопада генсек партії "Християнсько-демократичний союз", що входить до керівної коаліції Німеччини, Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що США і Євросоюз мають розглянути питання закриття своїх портів для російських суден, що йдуть з Азовського моря.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених українців троє дістали поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків.
30 листопада усіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох помістили до лікарні СІЗО "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.