Портников: Що більше російських грошей витратять на наших громадян, які перебувають під окупацією, то краще
Україні вигідно, щоб РФ підвищувала пенсії для жителів окупованого Криму і Донбасу і створювала там нові підприємства, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
Україні треба відновлювати територіальну цілісність дипломатично, а Збройні сили України мають тільки обороняти лінію розмежування, не допускаючи просування ворога. Таку думку висловив політичний оглядач Віталій Портников в ефірі Espreso.TV.
"Ця територія має використовуватися нами задля винищення російської економіки. Чим більше грошей вони витратять на Донбас і Крим, тим швидше Росія зазнає врешті-решт економічних проблем. Чим більше російських грошей буде витрачено на наших громадян, які знаходяться під окупацією, тим краще для нас. Вони заручники, нехай Росія сплачує їм гроші. Ми маємо добиватися всюди, щоб РФ якомога більше грошей платила за громадян України", – заявив він.
Журналіст зазначив, що Україні вигідно, щоб РФ підвищувала пенсії для жителів окупованих територій, створювала там нові підприємства.
"Кримський міст, на який витратили мільярди доларів, – це дуже добре. Тому що це російські мільярди доларів. Хай тепер побудують міст від Донецька до Луганська. Кришталевий. Чим більше грошей російських платників податків піде на українську територію, яку ми повернемо, тим для нас краще. Вони вже не будують величезні об'єкти у себе. Це добре. Чим менше мостів побудовано в самій Росії, чим менше грошей отримують росіяни, чим менше у них пенсії, чим більш високі у них ціни, тим для нас краще", – підкреслив Портников.
Він додав, що населення країни-агресора в такий спосіб відповідає за дії свого уряду.
"Вони в кишеню кожного російського громадянина залізли, щоб побудувати Кримський міст, давайте радіти", – підсумував журналіст.
Після незаконного референдуму 16 березня 2014 року Росія анексувала Крим і Севастополь. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Міст через Керченську протоку, що з'єднує Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року. Через відкриття мосту Україна домагається посилення санкцій проти РФ.