Портников про російські турбіни для Криму: Не смішіть своїх іскандерів, пане Пєсков

Портников про російські турбіни для Криму: Не смішіть своїх іскандерів, пане Пєсков
Портников висловив упевненість, що технологічний тиск на РФ має тривати
Фото: Vitaly Portnikov / Facebook

У ситуації з постачанням до окупованого Криму турбін німецької фірми Siemens російська економіка і російська промисловість продемонстрували "очевидну недорозвиненість і маргінальність", уважає політичний оглядач Віталій Портников, коментуючи слова прес-секретаря президента РФ Володимира Путіна Дмитра Пєскова про турбіни російського походження.

Скандал із постачанням до окупованого Криму турбін німецької фірми Siemens продемонстрував, що санкції проти Росії дуже добре працюють. Про це політичний оглядач Віталій Портников написав у колонці для "Крим.Реалії".

На його думку, російська економіка і російська промисловість продемонстрували "очевидну недорозвиненість і маргінальність".

"Щоб здійснити проект з електрифікації Криму, російському керівництву довелося піти на обман і фальсифікацію – просто тому, що у Росії немає аналогічного обладнання. І коли путінський прес-секретар Дмитро Пєсков каже про постачання до Криму турбін російського походження, він навіть не підозрює, як комічно виглядає. Не смішіть своїх іскандерів, пане Пєсков", – заявив Портников.

Він висловив упевненість, що технологічний тиск на РФ має тривати, тому що він дає результат.

"Що менше амбітних проектів їй вдасться здійснити, то раніше настане колапс російської економіки, демонтаж путінського режиму і звільнення окупованих територій. А значить – то ближчою є можливість нормального співробітництва з Росією, яка з території санкцій перетвориться на територію прибутку", – пише оглядач.

Портников уважає, що в тиску на Кремль мають бути зацікавлені й Україна, і Німеччина, і Європейський союз, і фірма Siemens.

5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули до порту окупованого Севастополя. Їх нібито призначено для використання на майбутній електростанції у цьому місті.

Зазначали, що турбіни було доставлено з півострова Тамань. Там компанія "Технопромэкспорт" будує електростанцію, де, згідно з контрактом, мають використовувати турбіни Siemens. За даними Reuters, ця сама компанія пов'язана з проектом електростанції в Севастополі, і німецьке обладнання спочатку планували використовувати в анексованому Криму.

6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін на півострів, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням повідомлень про постачання турбін до Криму.

10 липня в Siemens повідомили, що дві з чотирьох постачених до Росії газових турбін було доправлено в Крим проти волі виробника.

11 липня Siemens подала до суду позови у справі про постачання газових турбін в анексований Крим.

12 липня Reuters повідомило про постачання до Криму ще двох турбін, схожих на ті, які виробляє Siemens.

Росія будує дві електростанції загальною потужністю 940 МВт в анексованому Криму, що має посилити енергонезалежність півострова. Увести одну з них в експлуатацію планували до кінця 2017 року.

Однак будівництво було призупинене у зв'язку з тим, що Росія самостійно не виробляє газових турбін великої потужності. Повідомляли, що Москва вела переговори про контракт на постачання в Крим газових турбін з Ірану.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.