Правозахисник про справу Балуха: Ми будемо наполягати, щоб до санкційних списків заносили всіх фігурантів цієї справи

4 серпня 2017 року кримський суд засудив Балуха до тюремного ув'язнення за незаконне зберігання боєприпасів і вибухових речовин
Фото: crimeahrg.org

До санкційних списків мають занести всіх фігурантів у справі українського активіста Володимира Балуха – керівництво й рядових співробітників Федеральної служби безпеки, суддів і слідчих, заявив правозахисник Володимир Чекригін.

У Кримській правозахисній групі називають справу проти українського активіста Володимира Балуха сфабрикованою й вимагають, щоб до санкційних списків занесли співробітників Федеральної служби безпеки (ФСБ) і всіх причетних до його справи. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" повідомив представник організації Володимир Чекригін.

"У справі Володимира Балуха ми будемо наполягати на тому, щоб у санкційні списки включалися всі фігуранти цієї справи, всі, хто брав у ній участь, не тільки верхівка ФСБ і суддя, яка виносила вирок, а й той суддя, що виносив рішення про його затримання, і слідчий, що проводив обшук, рядові співробітники ФСБ. Усі повинні бути включені в ці списки, щоб у Криму розуміли, що ніхто не залишиться без покарання, кожен понесе відповідальність рано чи пізно. Тому що внесення в ці санкційні списки означатиме, що людина на все життя залишиться в Криму або Росії", – заявив Чекригін.

Правозахисник заявив, що найважливішим питанням залишається можливість роботи на анексованому півострові міжнародних правозахисних організацій.

"Для нас дуже важливо, аби в Криму змогли б працювати міжнародні правозахисні організації, я навіть не кажу – українські, хоча б щоб це були міжнародні. Тому що зараз там є тільки російські, але на них мало надії, оскільки зрозуміло, що через тиск влади об'єктивної картини вони дати не можуть, на жаль, із об'єктивних причин", – підкреслив він.

У квітні 2015 року під час обшуку в Балуха з даху його будинку зняли український прапор. Після другого обшуку українця засудили до 320 годин обов'язкових робіт нібито за образу співробітника поліції Євгена Баранова.

29 листопада 2016 року Балух розмістив на стіні свого будинку табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18". Після цього до нього додому прийшов голова сільської ради Віталій Степанюк із погрозами звернутися в поліцію.

Балуха затримали 8 грудня після обшуків у його будинку. Як стверджували у ФСБ, на горищі будинку чоловіка знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок. Родичі припускають, що співробітники спецслужби підкинули боєприпаси. 27 грудня активіста заарештували.

4 серпня 2017 року кримський суд засудив Балуха до трьох років і семи місяців тюремного строку за незаконне зберігання боєприпасів і вибухових речовин, які нібито знайшли на горищі його будинку. Балух своєї провини не визнав.