Представник РФ на слуханні в Міжнародному суді ООН заявив, що Росія не утискає кримських татар
Представник Росії Матіас Форту під час виступу в Міжнародному суді ООН заявив, що немає доказів дискримінаційної політики культурного знищення кримських татар в анексованому Криму з боку російської влади.
Росія не утискає кримських татар в анексованому Криму. Про це сьогодні під час слухання в Міжнародному суді ООН повідомив представник РФ Матіас Форту, пише "Укрінформ".
"Як заявляє Україна, РФ проводить дискримінаційну політику культурного знищення кримських татар. Немає доказів для таких серйозних звинувачень", – заявив Форту.
Він запевняв, що Росія не обмежує доступу до освіти кримськотатарською та українською мовами й не перешкоджає діяльності ЗМІ.
16 січня 2017 року Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН в Гаазі. Він пов'язаний із порушенням Москвою Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У Москві звернення до суду назвали "орієнтованим на поточні політичні інтереси".
Із 6-го до 9 березня 2017 року в Гаазі відбулися попередні слухання за позовом України проти Росії. Київ вимагав засудити акти тероризму в Харкові й на Донбасі, включно зі збитим рейсом MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмірів яких у позові не вказано. Крім того, суд пропонує залучити до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму. Другий блок претензій стосувався порушень прав кримських татар і українців із боку окупаційної влади Криму. Україна просила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.
19 квітня Міжнародний суд ООН відмовив Україні в тимчасових заходах проти Росії за Конвенцією про боротьбу із фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився запровадити заходи щодо позову України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.
6 червня 2018 року міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна підготувала завершений позов проти Росії за порушення двох конвенцій. Згідно із графіком процесу, який встановив суд у Гаазі, останній термін поданя контрмеморандуму Росії – 12 липня 2019 року.
12 червня Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум із позовом проти Росії про порушення двох конвенцій. Основну частину опублікували на сайті суду.
У МЗС РФ 2 червня 2019 року заявили, що російська сторона доводитиме відсутність юрисдикції Міжнародного суду ООН щодо ініційованої Києвом справи "Україна проти Російської Федерації".
3 червня Міжнародний суд ООН почав розглядати заперечення РФ щодо юрисдикції суду у справі "Україна проти Росії". РФ висловила свою позицію. Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що це аргументи дворічної давності.
4 червня Україна надавала свої контраргументи. Слухання в суді триватимуть до 7 липня.