Росія штучно змінює демографічний склад анексованого Криму – Тука
Російська влада завозить на окупований півострів велику кількість кадрових військових, тим самим нарощуючи військовий потенціал і змінюючи демографічний склад Криму, повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.
Росія блокує українські сайти, які надають громадянам на анексованих територіях можливість вивчати українську мову, літературу, історію, а також готуватися до складання іспитів до українських вишів, про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука під час зустрічі з європейськими партнерами в межах діалогу з питань прав людини між Європейським союзом і Україною.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства з тимчасово окупованих територій.
Під час зустрічі Тука також говорив, що відомство виступає за розширення прав абітурієнтів анексованого Росією Криму на пільговий вступ за спрощеною процедурою до вищих навчальних закладів України.
Тука також порушував питання про те, що Росія постійно нарощує військовий потенціал на території анексованого півострова. На його думку, це може стати загрозою для України, а також загрозою з погляду зміни етнічного складу населення Криму.
"Росія завозить велику кількість кадрових військових. Зрозуміло, що родини переїжджають у Крим жити разом із військовими. Переїжджають не на день і не на два. Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства", – підкреслив чиновник.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Згідно з переписом 2001 року, у Криму проживає орієнтовно 250 тис. кримських татар. Після окупації Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch.