Росія випробувала турбіну Siemens у Криму – Reuters
На одній із електростанцій в окупованому Криму відбулися випробування газової турбіни, повідомило міністерство енергетики РФ. Як зазначає агентство Reuters, мова йде про турбіну Siemens, доставлену на півострів усупереч санкціям.
Міністерство енергетики Росії заявило на своєму сайті 29 червня, що провело на електростанції в Криму перші випробування газової турбіни з видаванням потужності в мережу.
"За поточний тиждень відбулися дві знакові події – перші енергоблоки Таврійської ТЕС та Балаклавської ТЕС видали перші мегавати... У межах виконання програми пусконалагоджувальних робіт перших енергоблоків успішно проведено парові продування котлів і паропроводів, синхронізацію з Єдиною енергетичною системою із наступним набором потужності газової турбіни з видаванням потужності в мережу", – ідеться в повідомленні.
Міністерство не уточнює, на якій із ТЕС відбулось випробування турбіни.
Агентство Reuters пише, що мова йде про турбіну німецької фірми Siemens, доставлену в окупований Крим у 2017 році всупереч санкційним заборонам.
Експерти заявляли, що Росії буде складно почати експлуатацію турбін і активувати програмне забезпечення до них без допомоги консультантів Siemens. Однак, як зазначає агентство, тестування показало, що Росія максимально наблизилася до запуску турбін.
У липні 2017 року стало відомо, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. За контрактом із "Ростехом", продукція німецької компанії була призначена для енергооб'єкта у Краснодарському краї РФ.
Siemens заявила, що не постачала турбін у Крим, і подала в суд позови у цій справі. У грудні Арбітражний суд Москви відмовив Siemens у поверненні обладнання із Криму. Електростанції, які будують на півострові, почнуть роботу до кінця 2018 року, повідомляв голова "Ростеха" Сергій Чемезов.
У зв'язку з постачанням турбін Siemens у Крим Євросоюз увів санкції проти трьох росіян і трьох російських компаній. У санкційний список ЄС потрапив заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов.
Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору півострова.