Російські компанії обвинуватили Siemens у загрозі суверенітету РФ
У контракті з "Ростехом" німецька корпорація Siemens намагалася змусити одержувача виконувати санкції Євросоюзу, що суперечить інтересам Росії. Як стало відомо РБК, про це йдеться у позові, який філії російської держкорпорації подали у справі про постачання газових турбін до анексованого Криму.
Компанії ВАТ "ВО Технопромэкспорт" і ТОВ "ВО Технопромэкспорт", що входять до структури "Ростеха", обвинуватили німецьку компанію Siemens у загрозі суверенітету Росії. Про це йдеться в зустрічному позові, який "дочки" "Ростеха" подали в межах спору про контракт на постачання газових турбін Siemens до Криму, повідомляє РБК із посиланням на двох осіб, наближених до однієї зі сторін розгляду.
Позивачі просять визнати нікчемними три пункти контракту.
Згідно з першим, кінцевим місцем постачання мав бути майданчик, де розташований об'єкт, тобто Таманська ТЕС у Краснодарському краї. Відповідно до другого пункту, турбіни Siemens можна використовувати тільки на енергоблоках, підключених до мереж Краснодарського краю, водночас покупець зобов'язується не використовувати устаткування на електростанціях, підключених до енергосистеми анексованого Криму, або об'єктах, які використовують для енергопостачання півострова. У третьому пункті йдеться, що постачальник не зобов'язаний виконувати умов контракту, якщо його ускладнюють обмеження, що випливають із різних санкцій, зокрема введених ЄС і США, які можуть стягнути з постачальника штраф.
Унесенням до контракту пунктів Siemens завдала шкоди безпеці Росії, порушила принцип єдності економічного простору, що передбачає вільне переміщення товарів, зазіхнула на конституційні права і свободи приватних осіб, зокрема жителів Криму, уважають у "Ростехе". Siemens хотіла змусити російські компанії виконувати санкції ЄС, а це прямо загрожує суверенітету Росії, розповіли співрозмовники РБК.
5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті.
6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін на півострів, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням повідомлень про постачання турбін до Криму.
10 липня в Siemens повідомили, що дві з чотирьох переданих у Росію газових турбін перемістили в Крим проти волі виробника.
11 липня Siemens подала до суду. Відповідачами виступили компанії "Технопромэкспорт" і "Сименс технологии газовых турбин".
16 жовтня "дочки" "Ростеха" подали зустрічний позов до Siemens про визнання недійсною частини угоди щодо газових турбін.
Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.