Російський правозахисник: Пік репресій у Криму ще не минув. Попереду – вибори президента Росії
Російський правовий аналітик Дамір Гайнутдінов заявив, що Росія перенесла на територію Криму "всі найнегативніші й найжорстокіші практики, які використовувалися для придушення протесту, залякування, контролю та стеження".
Репресії в анексованому Криму щодо місцевих мешканців продовжаться. Про це під час презентації доповіді міжнародної правозахисної групи "Агора" "Свобода слова як жертва. Цензура внаслідок конфлікту Росії та України" заявив кандидат юридичних наук, російський правовий аналітик Дамір Гайнутдінов, повідомляють "Крим.Реалії".
За його словами, переслідуватимуть мешканців півострова у 2017–2018 роках.
"Піку ще не пройдено. Попереду – вибори президента Росії. І, судячи з усього, завданням російської влади буде показати, що Крим задоволений. Тому процеси придушення всіх незгодних посилюватимуться. А отже, як мінімум, наступний рік буде складним", – сказав Гайнутдінов.
Правозахисник у своїй доповіді також акцентував увагу на тому, що Росія перенесла на територію Криму найнегативніші й найжорстокіші практики.
"Усі найнегативніші й найжорстокіші практики, створені в Росії, були перенесені на територію приєднаного півострова і використовувалися для придушення протесту, залякування, контролю та стеження", – підкреслив він.
Гайнутдінов зазначив, що під постійною загрозою кримінального переслідування у Криму перебувають усі противники приєднання півострова до Росії. Серед них – учасники акцій протесту, кримські татари, політичні та громадянські активісти, члени та прибічники партії "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", яка несподівано виявилася забороненою у Криму".
Дамір Гайнутдінов – кандидат юридичних наук, співзасновник Асоціації користувачів інтернету Росії, представник у російських судах інтересів низки сайтів, заблокованих за ініціативою влади.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.