Сенцов підтримав протестувальників у РФ – правозахисниця
Хоча на російському ТБ мало розповідають про протести опозиції, український політв'язень Олег Сенцов одержує про них інформацію й підтримує демонстрантів. Про це він написав у листі з колонії в Лабитнангі, повідомила правозахисниця Тетяна Щур.
Український кінорежисер Олег Сенцов, засуджений у Росії, у листі російській правозахисниці Тетяні Щур висловився на підтримку акцій протесту у РФ. Про це Щур розповіла агентству "Укрінформ".
За її словами, лист було отримано наприкінці цього тижня.
"Сенцов написав, що йому зараз гостро не вистачає інформації. По ТБ про протести дуже мало, в основному – танковий біатлон". Він пише в підтримку московських протестувальників... Ще – дякує тим, хто його підтримує. Також Олег турбується про те, щоб не забували про інших політв'язнів", – зазначила Щур.
На думку правозахисниці, Сенцов дуже сподівається на нову українську владу.
"Відгомін про переговори [президента України Володимира] Зеленського із [президентом РФ Володимиром] Путіним до Ямалу доходять через ТБ", – переказує Щур зміст листа Сенцова.
Водночас, за словами правозахисниці, політв'язень реагує на повідомлення російських медіа з гумором, "розуміє, наскільки все викривлено подають".
Сенцов також висловив підтримку своїй доньці, яка вступає у школу в Києві, додала Щур.
У травні 2014 року в Сімферополі було заарештовано чотирьох проукраїнських активістів, серед яких Сенцов і Олександр Кольченко. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними в підготовці терактів у Криму та підпалі офісів двох партій у Сімферополі.
Сенцова у 2015 році засудили до 20 років позбавлення волі, Кольченка – до 10. Верховний суд Росії відмовився розглядати касацію на їхні вироки. Своєї провини Сенцов і Кольченко не визнають.
14 травня 2018 року режисер, який перебуває в колонії в заполярному Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів. Себе до цього списку він не заніс. За п'ять місяців, 5 жовтня, Сенцов повідомив, що у зв'язку з критичним станом здоров'я і патологічними змінами у внутрішніх органах його планували годувати примусово, тому він змушений припинити голодування.
У липні в Москві почалися акції протесту на підтримку опозиційних кандидатів на виборах до Мосміськдуми. Вони стали реакцією на рішення Мосміськвиборчкому визнати недійсними необхідні для реєстрації кандидатом у депутати підписи виборців у групи опозиціонерів. Москвичі виходять на акції у вихідні.
27 липня правоохоронці затримали понад 1000 протестувальників. 3 серпня відбувалася нова демонстрація протесту, під час якої, за даними ЗМІ, було затримано 1001 і постраждало 13 осіб.
10 серпня прихильники опозиції зібралися в російській столиці на дозволену владою акцію, за даними "Белого счетчика", у ній узяли участь 48,8 тис. осіб. Поліція затримала в російській столиці 245 протестувальників.