Слідчий комітет РФ висунув обвинувачення Джемілєву

Джемілєва обвинуватили у спробі незаконно в'їхати у Крим
Фото: radiosvoboda.org

"Управління Слідчого комітету Росії" в анексованому Криму обвинувачує лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва в незаконному перетині кордону РФ, недбалому зберіганні вогнепальної зброї, а також у незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів.

Російські окупанти висунули лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ, недбалому зберіганні вогнепальної зброї, яке спричинило тяжкі наслідки, а також у незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів.

Як повідомило 13 квітня "управління Слідчого комітету Росії" в анексованому Криму, 3 травня 2014 року "Джемілєв у супроводі інших осіб перетнув державний кордон Росії в пункті пропуску "Армянськ", однак подальшим його протиправним діям під час перебування на території Криму запобігли співробітники силових підрозділів".

Другий і третій пункти обвинувачень стосуються справи сина Джемілєва Хайсера. Його затримали у Криму у травні 2013 року, після того як у Бахчисараї він смертельно поранив із карабіна охоронця Февзі Едемова. Зброю зберігали в сейфі Джемілєва-старшого, про те, де був ключ, знав його син, заявили в "управлінні Слідчого комітету Росії".

Як сказав проєкту "Крим.Реалії" адвокат Микола Полозов, який представляє інтереси лідера кримськотатарського народу, у справі Джемілєва та голови Меджлісу Рефата Чубарова, якого у РФ підозрюють в організації масових заворушень у Сімферополі, фігурує один і той самий слідчий – Магомед Магомедов.

3 травня 2014 року Мустафу Джемілєва не пустили у Крим, заявивши про заборону на в'їзд на півострів на п'ять років. Тисячі кримських татар у відповідь прийшли до контрольно-пропускного пункту під Армянськом, щоб заблокувати трасу, що веде до півострова. Тодішня "прокурорка Криму" Наталія Поклонська обвинуватила кримських татар у "незаконних публічних акціях екстремістського характеру".

Після окупації півострова Росією Хайсера Джемілєва вивезли за межі Криму. 10 червня 2015 року Краснодарський крайовий суд РФ засудив Джемілєва-молодшого до п'яти років позбавлення волі в колонії загального режиму, зарахувавши дворічне перебування під вартою у строк відбування покарання, згодом Верховний суд РФ скоротив йому покарання до трьох із половиною років колонії. Строк ув'язнення сплив 25 листопада 2016 року, того самого дня син політика повернувся в Україну.

В інтерв'ю Дмитрові Гордону 2017 році Мустафа Джемілєв говорив, що йому через посередника натякали на можливість звільнити сина в разі згоди на перемовини із президентом РФ Володимиром Путіним.