Слідство має до кінця серпня ухвалити рішення за клопотанням Денісової про звільнення моряків – Полозов

Полозов повідомив, що сьогодні суд у Москві залишив під арештом шістьох українських моряків

Фото: Nikolai Polozov / Facebook

Наприкінці липня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала у МЗС РФ клопотання на ім'я керівника слідчої групи ФСБ Росії Сергія Мікрюкова про звільнення 24 українських військовополонених моряків під її особисте зобов'язання. Адвокат Микола Полозов повідомив, що його має бути розглянуто протягом місяця.

ФСБ РФ має ухвалити рішення за клопотанням уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової про звільнення захоплених українських військовополонених моряків під її особисте зобов'язання до кінця серпня. Про це 16 серпня журналістам розповів адвокат Микола Полозов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Слідство розглядає клопотання Денісової на загальних умовах, оскільки вона не є стороною у справі, тобто протягом місяця. Отже, рішення має бути ухвалено до 26 серпня", – сказав він.

У Facebook Полозов додав, що сьогодні апеляційна інстанція Московського міського суду не задовольнила скарги захисту й залишила під вартою Михайла Власюка, Сергія Попова, Андрія Драча, Богдана Головаша, Дениса Гриценка та В'ячеслав Зінченка.

Наприкінці липня Денісова повідомляла, що тимчасовий повірений у справах України у РФ Василь Покотило передав у МЗС Росії клопотання на ім'я керівника слідчої групи ФСБ Росії Сергія Мікрюкова стосовно її особистого зобов'язання щодо 24 українських військових моряків.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву.

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими й вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки, як військовополонені, мають перебувати під захистом Женевської конвенції.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня 2019 року трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну.

Строк виконання рішення закінчився 25 червня. Цього дня, як повідомили у МЗС України, від російського зовнішньополітичного відомства надійшла нота, якою Україні пропонували надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті у відповідь українське МЗС назвало позицію Москви неприйнятною.

17 липня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці арешт 24 військовополоненим українським морякам. Захист оскаржив це рішення.