"Справа 26 лютого". 10 "суддів" Криму оголосили в розшук
Десятьох кримських "суддів" повідомили про підозру в держзраді, порушенні законів війни та незаконному кримінальному переслідуванні.
Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру десятьох "судей" окупованого Криму і оголосила їх у розшук. Про це 25 лютого поінформувала пресслужба прокуратури Криму.
Серед "суддів", яким оголосили підозру:
- троє "суддів Верховного суду Республіки Крим" – за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада);
- "суддя Центрального районного суду міста Сімферополя" – за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада);
- троє "суддів Київського районного суду міста Сімферополь Республіки Крим" – за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни);
- троє "суддів Київського районного суду міста Сімферополь Республіки Крим" – за ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 438 КК України за фактом незаконного кримінального переслідування учасників мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014.
Як установило слідство, ці "судді" перейшли на службу в незаконні судові органи РФ і надавали окупантові допомогу в підриві суверенітету України.
Окрім того, вони під час кримінального переслідування проукраїнських учасників мітингу 26 лютого 2014 року незаконно застосовували законодавство РФ, а не України.
Зокрема, "судді" незаконного "Київського районного суду міста Сімферополя Республіки Крим" протягом року розглядали клопотання окупаційних "слідчих" про обрання та продовження запобіжного заходу одному з керівників Меджлісу кримськотатарського народу. У підсумку його було визнано винним у злочині, якого він не скоював, і засуджено до восьми років позбавлення волі.
Заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза було затримано в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, який відбувся перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Його обвинуватили в організації масових заворушень.
11 вересня 2017-го підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму.
25 жовтня Чийгоза разом з іншим заступником голови Меджлісу Ільмі Умеровим звільнили.